Hlavní navigace

Banky už nemusí zlevňovat. Lidé se o hypotéky perou sami

Sdílet

Úrokové sazby u hypotečních úvěrů začínají stagnovat. Banky v květnu zaznamenaly u hypoték další rekordní výsledek (celkový objem sjednaných hypoték přesáhl 20 mld. Kč) a podle odborníků jsou na hranici procesních kapacit. Motivace bank dál snižovat úrokové sazby tak mizí, lidé hypotéky poptávají bez dalšího zlevňování.

Index GOFI 70, kterým společnost Golem Finance měří průměrnou nabídkovou sazbu hypoték do 70 % LTV (zohledňuje ceny všech bank na trhu), to potvrzuje. V červnu byl ve výši 1,96 %, což je oproti předchozímu měsíci jen o 1 setinu procentního bodu nižší hodnota.  Stagnaci vykazují také další měřené kategorie hypoték s fixní i variabilní sazbou.


Autor: Golem Finance

I přes to by pokles úrokových sazeb ještě nemusel být u konce. Příležitost pro korekci sazeb směrem dolů na trhu existuje. Cena je však výsledkem působení nabídky a poptávky a nyní vidíme na trhu obrovskou poptávkovou vlnu, která naplno vytěžuje kapacity bank a navíc přichází období letních dovolených, vysvětluje Libor Ostatek, ředitel společnosti GOLEM FINANCE, který v červenci očekává jen sporadické úpravy cen a zaměření pozornosti na přicházející regulatorní změny související s novým zákonem o úvěru a doporučením České národní banky, o kterém jsme informovali v samostatném článku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).