Hlavní navigace

Banky ruší ztrátové pobočky, stávající přesouvají blíž k lidem

Sdílet

Jiří Hovorka 2. 12. 2009

Citibank oznámila, že ruší či omezuje činnost čtyř ze svých stávajících devíti poboček. Koncem listopadu byla uzavřena pobočka v pražské ulici 28. října, v příštím roce se plánuje omezení poboček v Plzni, Pardubicích a Liberci, které se změní na poradenská centra pro předem objednané klienty.

Vzhledem k tomu, že retailová část banky se soustřeďuje na afluentní klientelu, je tato změna v distribuční síti logickým vyústěním naší dlouhodobé snahy přizpůsobit parametry produktů a způsob jejich distribuce této skupině klientů očekávajících individuální řešení, odůvodnil tento postup pro Měšec.cz mluvčí Citibank Branislav Cehlárik.

Podobně postupuje i slovenská Volksbank, která koncem listopadu zrušila 5 svých ztrátových poboček v menších slovenských městech.

Ale ne všechny banky své pobočky redukují. Některé nové pobočky stále staví nebo ty stávající přesunují do míst, kde je větší počet klientů. Naším cílem je postupně zvyšovat celkovou dostupnost pobočkové sítě. To spočívá v otevírání nových poboček, v přemísťování poboček do lokalit, ve kterých budou sloužit většímu počtu klientů, v rozšiřování pracovní doby, v modernizace poboček. Předpokládaná letošní investice do pobočkové sítě je 1,1 mld. Kč, uvedla pro Měšec.cz Pavla Langová z tiskového centra České spořitelny.

V roce 2009 otevřela České spořitelna doposud 14 nových poboček, 16 přemístila do nových prostor (v rámci regionu) a jednu pobočku bez náhrady zrušila.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).