Hlavní navigace

Banka CREDITAS má 50 tisíc klientů

Sdílet

Jiří Hovorka 6. 11. 2018

Od začátku ledna roku 2017, kdy se změnila ze záložny na banku, to představuje nárůst na 2,5násobek. Podobným tempem v tomto období rostla v Bance CREDITAS i bilanční suma a kapitál.

Banka láká třeba na spořicí účet s jednou z nejvyšších úrokových sazeb na trhu, na běžný účet bez poplatků nebo aplikaci Richee, přes kterou je možné ovládat účty i v jiných bankách.

Bilanční suma v uvedeném období vyrostla z necelých 11 miliard na současných více než 30 miliard korun. Nejvýznamnější položkou aktiv byly poskytnuté úvěry, které ke konci třetího čtvrtletí činily 14,4 miliardy korun, což je od začátku roku nárůst o více než čtvrtinu.

Aby tento růst zůstal zdravý, posilovala banka průběžně i svou kapitálovou pozici. Vlastní kapitál vzrostl od začátku roku 2018 o více než miliardu na 3,1 miliardy korun, přičemž na tomto navýšení se zásadní měrou podílel majoritní akcionář, říká Vladimír Hořejší, předseda představenstva Banky CREDITAS.

Zisk banky za prvních devět měsíců roku překonal 134 milionů korun. To je v porovnání se stejným obdobím loňského roku nárůst na více než trojnásobek.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).