Hlavní navigace

Babiš: Plaťte daně, jinak vám je zvýšíme

Sdílet

Arsen Lazarevič 27. 5. 2015

Ministr financí Andrej Babiš varuje, že pokud se nepodaří nastartovat výběr daní, pak bude daně zvyšovat.

Chtěl bych perspektivně snižovat daně. Pokud je budou všichni platit, tak je prostor pro jejich snižování… Pokud se to vše (opatření proti únikům) nepodaří, tak nám nezbude, než navyšovat daně, uvedl ministr s tím, že elektronickou evidenci tržeb nestihne spustit počátkem roku 2016: Nebude to dříve než 15. února, uvedl dnes ministr.

Výběry z DPH a daně z příjmu by kvůli evidenci tržeb údajně měly vzrůst v sektoru v stravování a pohostinství a maloobchodu zhruba o 12,5 miliardy korun. Elektronická evidence tržeb však v Chorvatsku zvýšila výběry DPH jen o několik procent, vzrostla nezaměstnanost, což ale vedlo k poklesu sociálních a zdravotních odvodů.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 5. 2015 16:17

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Bures, bud uz zticha. Repku ti odhlasovali, coz byl hlavni duvod proc vzniklo cele ANO divadlo, tak uz nic neres. Dane neplati predevsim velke firmy, na ktere nikdo nemuze. Kdy bude moct NKU kontrolovat CEZ ?

 • 28. 5. 2015 12:12

  fandasever (neregistrovaný) ---.static.spk.cz

  Nekřičte nesmysly elektronická evidence tržeb je jediná správná cesta. Musí být dosaženo spravedlivosti. Je důslednou kontrolou se dá zjisti kdo řádně platí daně a kdo podvádí. Ve vlaku taky musíte ukázat průvodčímu jízdenku, nemůžete křičet, že vy jste poctivec a že jízdenku neukážete, prostě normální kontrola ve slušné společnosti se považuje za běžnou. Jen podvodníci křičí že oni nic ukazovat nebudou

 • 27. 5. 2015 22:33

  Agent Bureš

  V překladu to zní takhle: "Nepoctivci, začněte platit daně! Jestli nezačnete, tak budou poctiví platit ještě více."

  Tedy buď má nevysokou inteligenci agent a nebo si agent myslí, že ji mají jeho voliči. A nebo platí obojí...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).