Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Babiš: Chci omezit výdajové paušály od V.Mlich - Každý, kdo podniká, musí kvůli pořádku sledovat výdaje,...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 3. 2014 10:22

  V.Mlich (neregistrovaný) ---.mrp.cz

  Každý, kdo podniká, musí kvůli pořádku sledovat výdaje, takže není problém na konci roku vyjet náklady z počítače, tudíž argument vyšší papírové zátěže považuji za lichý. Ale ten zbytek opatření je vyloženě proti zdravému rozumu. Rušit by se neměla superhrubá, ale hrubá mzda, jenže to by lidi naplno viděli, jak je stát okrádá. Jednotné výběrné místo, ale hlavně jeden vyměřovací základ místo současných ŠESTI, to je to zjednodušení, kterého se Babiš bojí, protože pak by se nedalo fikslovat. Registrační pokladny jsou jen jedno z opatření k likvidace malé konkurence. Také na progresivní zdanění doplatí hlavně poctiví lidi vyššími odvody a složitějšími formuláři (začne mít smysl "společné zdanění manželů"), ti šikovnější budou mít akorát další prostor pro daňové optimalizace. Z toho prohlášení MF jde hrůza.

 • 20. 3. 2014 10:48

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Prave ze vydaje sledovat nemusi. Jde predevsim o to, ze se pak po trech letech nemusite hadat s urednikem, jestli ten sitovy kabel byl ci nebyl nutnym nakladem.

  Jsem take pro snizeni a zjednoduseni vydajovych pausalu (na uroven beznou v jinych zemich EU) za predpokladu, ze dojde zaroven ke snizeni odvodu na podvod zvany socialni "pojisteni" (na uroven beznou v jinych zemich EU) a zjednoduseni komplikovane administrativy. Podle statistik ma CR druhou nejvice komplikovanou danovou soustavu v Evrope, hure uz je na tom jen Ukrajina.

  Ohledne superhrube mzdy, spatny je ten nazev, melo by se to jmenovat "Skutecna hodnota vasi prace". S rusenim je ovsem ten problem, ze ta cast odvodu na "pojisteni" kterou ted jakoby plati zamestnavatel, je pro neho danove uznatelnym nakladem (mimochodem, narozdil od OSVC).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).