Babiš chce na pohonné hmoty uvalit další daň. Zdraží až o 50 haléřů

Zničehonic se objevil návrh, který řidičům prodraží pohonné hmoty o 20 až 50 haléřů na litr. Ministr financí Andrej Babiš totiž chce prosadit nový poplatek na pohonné hmoty, fakticky daň. Ke spotřební dani a dani z přidané hodnoty by tak přibyl ještě „poplatek za udržování rezerv“.

Poplatkem by řidiči přispívali na Státní správu hmotných rezerv, která udržuje zásoby pohonných hmot za přibližně 35 miliard korun. Dosud na ni platil stát 1,5 miliardy korun ročně. Nový poplatek však souvisí s Babišovým plánem systém částečně zprivatizovat.

V minulých letech se přitom hovořilo o tom, že zatížení pohonných hmot spotřební daní je příliš vysoké a sociální demokracie předkládala návrhy na její snížení.

Zadlužení ekonomik překonalo hodnotu z druhé světové války Mírná zima nám ušetřila 6500 Kč        
V.Mlich
V.Mlich (neregistrovaný) ---.mrp.cz
28. 3. 2014 16:24 Nový

A co tankování venku?

Jestlipak pánove do toho započítali i pokles výběru DPH a spotřební těch pár lidí, pro které toto navýšení bude důvodem tankovat v zahraničí... Aby nakonec nezplakali nad výsledkem ve státní kase.

Méďa Béďa
Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.docent.klfree.cz
28. 3. 2014 20:30 Nový

Jen tak dál...

Ještě před dvěma léty jsem jezdil denně do práce autem, tam a zpět 50 km. Když jsem si spočítal, kolik nacpu Lihouskovi jen na spotřební dani za PHM, začal jsem jezdit 2x týdně busem. Ušetřím, přečtu si na cestě nové zprávy...

Tak jen tak dál, agente StB, zvýším frekvenci dojíždění busem a nakonec třeba dojdu k tomu, že auto nepotřebuju vůbec a na těch pár dnů dovolené si půjčím CNG Pandu od PPS jako Patrik ;-).