Hlavní navigace

Asociaci českých stavebních spořitelen nově vede Monika Zahálková

Sdílet

2009-12-2-stavebni_sporeni_si_uzavrete_jeste_ted_usetrite-1.jpg Autor: profit

Novou výkonnou ředitelkou Asociace českých stavebních spořitelen (AČSS) je od 6. března 2023 Monika Zahálková, která je současně také ředitelkou České bankovní asociace (ČBA). Komunikaci s médii bude mít v obou institucích na starosti Radek Šalša.

Stavební spořitelny jsou nedílnou součástí finančního trhu. AČSS chce využít expertního a analytického zázemí České bankovní asociace a synergií, které tato změna přináší. Dál ale zůstává samostatným subjektem s vlastním prezidiem,  říká předseda prezidia AČSS Libor Vošický.

Česká bankovní asociace a Asociace českých stavebních spořitelen spolu dlouhodobě úzce spolupracují a mají v mnoha ohledech společné cíle a zájmy. Chceme proto naši spolupráci zefektivnit, uvedla Monika Zahálková.

Šéf komunikace Radek Šalša dodává, že obě instituce chtějí lidem připomínat, že „stavebko“ není jen forma spoření, ale také cesta k levnějším úvěrům na bydlení. Stavební spořitelny navíc státu nabízí hotovou a kontrolovanou infrastrukturu, kterou může ihned začít využívat pro kvalitní a cílené rozdělování dotací a podpor českým domácnostem, uvedl.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).