Aplikace George klíč nově umí ověřit, zda vám volá bankéř z České spořitelny

Sdílet

Česká spořitelna od 19. dubna 2022 umožňuje klientům zkontrolovat, zda příchozí hovor od volajícího, který se představí jako bankéř České spořitelny, není ve skutečnosti podvodník.

Klienti si mohou ověřit, zda jim skutečně telefonuje jejich bankéř, prostřednictvím aplikace pro přihlašování a potvrzování plateb George klíč. Banka se tak brání před případy phishingových a vishingových útoků, kdy klientovi zavolá podvodník a snaží se od něj získat bezpečnostní údaje k platební kartě nebo internetovému bankovnictví.

Při telefonickém spojení, kdy bankéř volá klientovi, může klient požádat, aby mu do aplikace George klíč poslal požadavek k ověření s 4místným kódem a následně bankéře vyzve k přečtení tohoto kódu.

Psali jsme také: Volali mi z call centra České národní banky. Ale s angolskou předvolbou (vishing)

Vzdálené ověření skrze aplikaci George klíč funguje také obráceně, tedy v momentě, kdy klient volá bankéři. Klientovi se při spojení s bankéřem zobrazí v aplikaci jeho jméno a příjmení a telefonní číslo. Tak si může ověřit, zda se bankéř představil pod jménem, které vidí klient na svém telefonu.

Našli jste v článku chybu?

Autor aktuality

Autorka pracuje jako finanční poradkyně u společnosti Kapitol.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).