Hlavní navigace

Anketa o nejabsurdnější výluku z pojištění má prvního vítěze. Bylo to těsné

Sdílet

Jiří Hovorka 18. 6. 2018

Zanedbání povinnosti pojištěného se stalo historicky první nejabsurdnější výlukou z pojištění. O vítězství rozhodlo v anketě na serveru Bankovnipoplatky.com více než 14 tisíc hlasujících.

Na druhém místě se s minimálním rozdílem v počtu hlasů umístila výluka odlišné pojištění stejné či podobné věci a na třetím místě skončila výluka z hlediska nejednoznačné identifikace.

Vítězná výluka obdržela v druhém a finálovém kole hlasování celkem 2930 hlasů, což dělá 34 procent. Druhá výluka v pořadí obdržela pouze o deset hlasů méně. A také třetí v pořadí byla v těsném závěsu s 2825 hlasy. 

Výluka zanedbání povinnosti pojištěného se umístila na prvním místě právem. Jedná se o výluku, která bývá ze strany pojišťoven velmi často zneužívána. Pojišťovny přitom využijí i zcela minimální, nebo nepodstatného zanedbání, které ani nemělo na vznik škody vliv. Účelové uplatnění této výluky znamená pro pojištěného člověka velkou ránu, která může velmi negativně ovlivnit jeho život, tvrdí organizátor ankety a majitel serveru Bankovnipoplatky.com Patrik Nacher.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).