Hlavní navigace

Vlákno názorů k aktualitě Analýza volebního programu nejsilnější levicové strany v zemi od anonym - Na zvyšování minimální mzdy nebo starobních důchodů nevidím...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 7. 2009 8:08

  anonymní
  Na zvyšování minimální mzdy nebo starobních důchodů nevidím nic špatného. A je pochopitelné, že lidí, kterých se to týká, budou jistě pro.
  Snad i pravicový volič, bude-li mít na výběr, aby v důchodu živořil nebo si žil o 15 % lépe, dá přednost druhé variantě. To samé se mzdou. Pohádkám, že po utahování opasků se /pokolikáté již ???/ odrazíme ode dna a budeme se mít lépe, snad už nikdo, kdo něco pamatuje, nemůže věřit. Věří jen mladí, nezkušení věřící blábolům, které jim nalévají do hlavy ve škole a nikdo z rodiny je nepoučí, jak to chodí v praktickém životě. Ale život je naučí. Taky znám dost mladých, co měli hlavu plnou ideálů, jak si postaví krásný dům, koupí nové auto, budou jezdiz na dovolené a do té idylky přivedou děti. Po skvělém absolutoriu školy jsou rádi, že se někde vůbec upíchli, a to takřka za minimální mzdu, bydlí v pronájmu ve 30 let starém hnusném paneláku, jezdí v šunce hodné vrakoviště, o dovolené v době dovolených si mohou nechat jenom zdát a místo dítěte si raději pořídí psa, který je tolik nestojí.
  Makroekonomické rozbory kde vzít na ono zajištění vyšší životní úrovně celkem nikoho nezajímají, zvláště vidíme-li nyní, jak podniky v dobách "našlápnuté" ekonomiky neustále zdražovaly, lidé se nemohli jak bránit, v rámci téměř monopolní bezkokurence museli nakupovat za vysoké ceny, a ejhle, najednou to funguje i za nižší ceny, a většina podniků nestrádá (u nás např. místní automontovna nakoupila celému managmentu škodovky s těmi nejvyššími výbavami). A že se někteří manažeři musí najednou "utáhnout" opasky a místo 100 tisíc berou jen 80? Lidi dole si utahují opasky již 20 let ...
 • 22. 7. 2009 8:18

  anonymní
  Ještě jsem zapoměl - když vidí po letech tu bezvýchodnou situaci, než aby na něco hodnotnějšího šetřili - vezme jim to inflace, takže mají stále prd, tak volné prostředky probendí v hospodě. Ostatně, hospodám se daří, krize nekrize, vesměs lidé mladších ročníků to vzdávají a ve 4. cenové pak díky alkoholu znějí názory, za které je někdo za střízlivého stavu /nebo by tak mělo být/ ve vládě, parlamentu apod. bohatě odměňován.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).