Hlavní navigace

Analýza volebního programu nejsilnější levicové strany v zemi

Sdílet

Redakce 21. 7. 2009

Pohádka o kočičce a pejskovi jak vařili dort je všeobecně známa. Volební program působí vedle pohádky o zvířátkách v kuchyni jako ekonomický horor. Business server Podnikatel.cz zanalyzoval volební program České strany sociálně demokratické (ČSSD).

ČSSD je zatím jedinou stranou, která zveřejnila svůj předvolební program. Nejslabšími body programu jsou těžko uskutečnitelné sliby v podobě navyšování minimální mzdy o 500 korun ročně anebo zvýšení starobních důchodů na úroveň 55 % průměrné čisté mzdy (nyní je tato úroveň zhruba 40 %).

Přečtěte si článek Marťanská volební kronika v podání sociální demokracie

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 7. 2009 8:08

  anonymní
  Na zvyšování minimální mzdy nebo starobních důchodů nevidím nic špatného. A je pochopitelné, že lidí, kterých se to týká, budou jistě pro.
  Snad i pravicový volič, bude-li mít na výběr, aby v důchodu živořil nebo si žil o 15 % lépe, dá přednost druhé variantě. To samé se mzdou. Pohádkám, že po utahování opasků se /pokolikáté již ???/ odrazíme ode dna a budeme se mít lépe, snad už nikdo, kdo něco pamatuje, nemůže věřit. Věří jen mladí, nezkušení věřící blábolům, které jim nalévají do hlavy ve škole a nikdo z rodiny je nepoučí, jak to chodí v praktickém životě. Ale život je naučí. Taky znám dost mladých, co měli hlavu plnou ideálů, jak si postaví krásný dům, koupí nové auto, budou jezdiz na dovolené a do té idylky přivedou děti. Po skvělém absolutoriu školy jsou rádi, že se někde vůbec upíchli, a to takřka za minimální mzdu, bydlí v pronájmu ve 30 let starém hnusném paneláku, jezdí v šunce hodné vrakoviště, o dovolené v době dovolených si mohou nechat jenom zdát a místo dítěte si raději pořídí psa, který je tolik nestojí.
  Makroekonomické rozbory kde vzít na ono zajištění vyšší životní úrovně celkem nikoho nezajímají, zvláště vidíme-li nyní, jak podniky v dobách "našlápnuté" ekonomiky neustále zdražovaly, lidé se nemohli jak bránit, v rámci téměř monopolní bezkokurence museli nakupovat za vysoké ceny, a ejhle, najednou to funguje i za nižší ceny, a většina podniků nestrádá (u nás např. místní automontovna nakoupila celému managmentu škodovky s těmi nejvyššími výbavami). A že se někteří manažeři musí najednou "utáhnout" opasky a místo 100 tisíc berou jen 80? Lidi dole si utahují opasky již 20 let ...
 • 22. 7. 2009 8:18

  anonymní
  Ještě jsem zapoměl - když vidí po letech tu bezvýchodnou situaci, než aby na něco hodnotnějšího šetřili - vezme jim to inflace, takže mají stále prd, tak volné prostředky probendí v hospodě. Ostatně, hospodám se daří, krize nekrize, vesměs lidé mladších ročníků to vzdávají a ve 4. cenové pak díky alkoholu znějí názory, za které je někdo za střízlivého stavu /nebo by tak mělo být/ ve vládě, parlamentu apod. bohatě odměňován.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).