Analytička: Zjednodušení daně z nemovitosti je mýtem

V letošním roce si řada lidí na dani z nemovitosti připlatí. Tyto daně sice dosud rodinný rozpočet příliš nezatěžují, podle Mariky Konečné, která se zabývá daňovým poradenství ve společnosti KPMG Česká republika, není vyplnění formuláře a spočítání výše daně jednoduché a zápolí s ním i leckterý daňový poradce.

Důvodem jsou různé ceny pozemků dle charakteru a katastru i průběžně se měnící místní koeficienty, které mohou obce využít ke zvýšení svých příjmů. Deklarované zjednodušení při zpracování daňového přiznání k dani z nemovitostí dle mého názoru v praxi příliš pozitivní dopady mít nebude, neboť jen málo subjektů si pořídí několik nových nemovitostí v rámci území jednoho kraje a tyto pak vyplní do jednoho formuláře. Kladně hodnotím nevyměření daně, pokud nepřekročí 30 korun, neboť administrativa spojená s tak malými částkami je neúměrná, uvádí Konečná. Tip: Daň z nemovitostí 2013: Vyplňte formulář s námi

Dluhy českých domácností rostou MF: Stagnace ekonomiky potvrzena        
Ewa
Ewa (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
31. 1. 2013 18:37 Nový

Správa této daně je dražší než to, co se vybere

Ano, že s přiznáním k dani z nemovitostí zápasí i spousta lidí, kteří v rámci svých profesí běžně zpracovávají přiznání k jiným daním - ať už dph, daň z příjmů, silniční daň atd. Pokud vím, správa daně z nemovitostí stojí víc, než se na této dani vybere. Kdyby byla tato daň zrušena, uleví se spoustě lidí i státnímu rozpočtu! - to myslím zcela vážně.