Hlavní navigace

Analytici: Zlato má opět potenciál

Sdílet

Gabriela Hájková 23. 5. 2012

Není žádným tajemstvím, že během krizí kdy panuje riziková averze, se investoři uchylují k nejbezpečnějším dluhopisům. Zájem je nejvíce o vládní bondy Spojených států, Německa nebo Japonska. Kromě toho se zaměřují na vybrané komodity, z nichž největší pozornost upírají tradičně ke zlatu.

Analytici ze Société Générale upozornili, že zlato nyní nabízí zajímavý růstový potenciál. Jedním z faktorů, kterým své odhady obhajují, je cena pod 1600 dolarů za unci, která se blíží zhruba jednoletým minimům. Ještě loni přitom cena zlata dosahovala k hranici 1900 dolarů za unci.

Dalším je pak rozdíl vývoje zlata a desetiletých amerických dluhopisů, které jsou obvykle také považovány za bezpečnou investici. Jejich cena stále roste a výnos už klesá na historicky nejnižší úrovně. Důležité však je, že zlato nedávno oproti americkým treasuries relativně zlevnilo (díky stagnaci až poklesu cen zlata) a je tedy atraktivnější investicí, řekl Marek Dřímal, analytik Komerční banky.

Dodal, že důvody pro růst ceny zlata jsou zřejmé. V Evropě je to možnost vystoupení Řecka z eurozóny a v Americe zase další kolo kvantitativního uvolňování, které vyvolává obavy z inflace.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).