Hlavní navigace

Alza otevře samoobslužnou prodejnu. Fungovat bude nonstop a nakoupíte tam sami

Sdílet

Alza v Praze příští týden otevře samoobslužnou prodejnu. Ta bude umístěna u výstupu metra Flora na rohu ulic Vinohradská a Jičínská (naproti OC Flora). Prodejna o rozloze 60 m2 bude otevřená 24 hodin denně po celý rok. V malé vstupní místnosti si na vestavěném počítači sami vyberete zboží a jako doručení zvolíte „prodejna budoucnosti“. Pokud byste potřebovali s nákupem poradit, máte možnost se na video terminálu spojit s odborníkem na daný segment a promluvit si.

Jakmile zaplatíte kartou nebo on-line, automaticky se otevírají prosklené dveře do další místnosti a na podlaze se rozsvítí návodné světelné LED diody ukazující směr vydání. A rozsvítí se také sloupec se schránkou i box samotný.

V místnosti je umístěno 40 sloupců, které ve stovkách výdejních schránek ukrývají zboží, které Alza považuje za nejprodávanější. Vstupní skla jsou ze speciálního tvrzeného materiálu odolného běžným nárazům, podlaha je pokryta kaučukem. Prodejna bude zpočátku zásobována dvakrát denně.

Samoobslužná prodejna u stanice Flora je zároveň pilotním projektem. Poběží několik týdnů. Alza má však v plánu další pilotní provozovny, a to ve stanicích Můstek a Budějovická.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).