Hlavní navigace

Alza.cz varuje před podvodnými SMS, které nabízejí nákup zdarma

Sdílet

Internetový obchod Alza.cz varuje před podvodnými SMS, které se snaží vyvolat zdání, že odesilatelem je právě Alza a nabízejí nákup zdarma po stažení mobilní aplikace.

Zprávy jsou rozesílány českým a slovenským spotřebitelům bez ohledu na to, zda se jedná o zákazníky Alza.cz či nikoliv. Zprávy nabízející nákup zdarma vyzývají ke stažení mobilní aplikace. Varujeme spotřebitele před kliknutím na odkaz a stažením aplikace, uvedl Vladimír Dědek, ředitel mobilního vývoje Alza.cz.

Text podvodné SMS zní: Vyhravate nakup v hodnote 500,– Kc. Pokud do 12 hodin provedete objednavku přes nasi aplikaci, bude zcela ZDARMA. AlzaApp: http://alza-shop.online/AlzaApp.apk" 

Aplikace byste měli instalovat pouze z ověřených a oficiálních zdrojů. V mobilním telefonu si také můžete zakázat instalace aplikací z neznámých zdrojů. Oficiální aplikace Alzy je ke stažení pouze v Google Play a na iTunes.

O tom, jak co nejvíce ochránit před riziky svůj počítač a telefon čtěte v rozhovoru Vosála: 100% bezpečnost na internetu asi neexistuje

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).