Akcie pražské burzy budou zařazeny do prestižního indexu

Akcie společnosti ČEZ a Komerční banky budou od 23. září zařazeny do báze indexu STOXX Euro 600. Česká republika byla totiž v rámci klasifikace trhů společnosti STOXX Limited přeřazena z kategorie rozvíjejících se trhů (emerging markets) do kategorie rozvinutých trhů (developed markets).

Vnímám to jako výrazné ocenění nejen pro pražskou burzu, ale vlastně pro celý tuzemský kapitálový trh, který za dvacet let svého vývoje urazil dlouhou cestu. Věřím, že podobný krok bude v dohledné době následovat i od ostatních významných tvůrců indexů a české společnosti se tak dostanou snáze do portfolií fondů, které tyto prestižní indexy používají jako benchmark, uvedl Petr Koblic, generální ředitel skupiny CEE Stock Exchange Group a ředitel Burzy cenných papírů Praha.

O kolik by se příští rok mohly zvýšit penze? Telefónica chystá nové tarify pro zákazníky na venkově        
MoB
MoB (neregistrovaný) 131.207.242.---
29. 8. 2013 11:11 Nový

Re: Akcie pražské burzy budou zažazeny do prestižního indexu

celé vlákno

Myslím, že je jistý významový rozdíl mezi "akcie pražské burzy" a "akcie kotované na pražské burze". Není stávající titulek zavádějící?

Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz
29. 8. 2013 15:47 Nový

Re: Akcie pražské burzy budou zažazeny do prestižního indexu

celé vlákno

pripominate mi poslance Skokana z VV jak zadal o zruseni hlasovani o rozpusteni snemovny z duvodu, ze presne nebyl dodrzen zakon, kde stejne jako vy slovickaril ... blb jako vy si bude hrat se slovicky, normalni clovek logicky vi co chtel autor rici a co je tim mysleno ... rika Vam neco kontext??? A nebo ste pravnik, kterej ma misto mozku piliny a cte vsechno doslova a lpi na kazdem slovicku ?