Hlavní navigace

Air Bank začala podporovat bankovní identitu

Sdílet

Lenka Kašparová 18. 3. 2021

Air Bank dnes 18. března 2021 spustila bankovní identitu, klienti banky se jejím prostřednictvím budou moci přihlašovat do systému veřejné správy anebo k některým službám soukromých firem. Služby veřejné správy, které už nyní fungují přes bankovní identitu, jsou zveřejněny na těchto webových stránkách. Jejich seznam bude postupně doplňován. V současnosti je možné se přes bankovní identitu přihlašovat k Portálu občana (výpis bodového hodnocení řidiče, výpis z rejstříku trestů aj.), k portálům měst a obcí a dalších úřadů včetně portálu Moje daně nebo aplikace eRecept. Budete se moci pře sní přihlásit také k vyplnění dotazníku pro Sčítání 2021 (sčítání lidí, domů a bytů).

Bankovní identita je opravdu významný krok k zjednodušení každodenního života. Není totiž úplně podstatné, jaké služby je možné přes bankovní identitu využívat nyní, ale to, jaký přínos přinese služba občanům České republiky v dalších měsících a letech, říká Filip Zavřel, vedoucí oddělení Každodenní finanční služby Air Bank.

Akreditaci od ministerstva vnitra k poskytování služeb bankovní identity má v tuto chvíli pět bank:

 • Air Bank
 • Česká spořitelna
 • ČSOB
 • Komerční banka
 • MONETA Money Bank

Začátkem letošního roku spustila bankovní identitu k prokázání totožnosti při vstupu do Portálu občana Česká spořitelna. Během ledna službu aktivovala pro 1,6 milionu klientů, kteří ji do té doby využívali k přihlašování do internetového bankovnictví George. Od ledna se přes bankovní identitu mohou k vybraným službám státu přihlašovat také klienti ČSOB. Ta ji po ukončení testovacího provozu oficiálně spustila 13. ledna.

Komerční banka zahájila pilotní provoz služby 25. ledna. Ostrý provoz měla spustit v pondělí 1. března, ale kvůli technickým potížím toto datum odložila. Bližší informace si můžete přečíst v článku: Na úřad online můžete už s pěti bankami. Které budou další?

Využívání bankovní identity je dobrovolné. První klienti Air Bank budou smět bankovní identitu využívat už během několika dní. Jestliže chcete, aby vám banka umožnila přístup k bankovní identitě co nejdříve, musíte v internetovém bankovnictví nebo mobilní aplikaci My Air stisknout k tomu určené tlačítko. Banka vás pak upřednostní v pořadí.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 3. 2021 23:09

  Marcela Ch.

  "Komerční banka: Pokud nedojde k dalšímu posunu, služba by měla být dostupná od 8. března." ... Děláte si ze čtenářů srandu? Neměl by to už někdo začít kontrolovat?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).