Hlavní navigace

Air Bank v prvním pololetí zaznamenala zisk 783 milionů korun

Sdílet

Lenka Kašparová 7. 8. 2020

Air Bank za prvních šest měsíců letošního roku vykázala čistý zisk 783 milionů korun. Meziročně tak zisk banky vzrostl o 1 %. Počet klientů se navýšil o 108 tisíc, celkově tak banka má už přes 828 tisíc klientů. Výnosy banky ale v souvislostí s koronakrizí mírně poklesly, tento propad však Air Bank srovnala i díky úsporám nákladů.

Do našich výsledků se promítlo především výrazné snížení úrokových sazeb České národní banky, na které jsme reagovali jak úpravou naší vlastní nabídky, tak i úsporami provozních nákladů. Pozitivně jsme naopak zúročili naše dlouhodobé investice do digitálních kanálů, které klientům umožnily vyřizovat drtivou většinu požadavků online z bezpečí jejich domovů, a to včetně zakládání nových služeb. I díky tomu se nám v uplynulém pololetí dařilo dál růst, a to jak v celkovém počtu klientů, tak i v objemu poskytnutých úvěrů, říká Michal Strcula, generální ředitel Air Bank.

Počet běžných účtů vedených bankou vzrostl o 17 % na 943 164. Stoupl také počet spořicích účtů, a to o 15 % na 529 620. Objem vkladů na běžných a spořicích účtech se pak meziročně zvýšil o 10 % na 115,6 miliardy korun. Air Bank navýšila i objem rozpůjčovaných peněz, meziročně se objem úvěrů stoupl o 23 % na 58,6 miliardy korun. Nicméně čisté výnosy banky očištěné o úvěrové ztráty meziročně poklesly o 1 % na 1,72 miliardy korun. Banka však snížila správní a režijní náklady o 3 % na 755 milionů korun.

Celková bilanční suma Air Bank se meziročně zvýšila o 12 % na 129,8 miliardy korun. Vlastní kapitál vzrostl o 25 % na 10,6 miliardy korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).