Hlavní navigace

77 % studentů věří, že seženou práci do jednoho roku od ukončení školy

Sdílet

Podle globálního průzkumu, který uskutečnila společnost Adecco Group, očekává téměř 8 z 10 mladých respondentů (77,47 %), že do jednoho roku od ukončení studia seženou práci. Nejvíce optimistická je v tomto směru švýcarská mládež (89,66 %), naopak nejskeptičtější jsou Japonci (31,54 %).

Většina dotázaných (73,08 %) je přesvědčena, že na vstup na trh práce jsou potřebně vybaveni. K získání zaměstnání je dle 56,68 % potřeba primárně jazyková vybavenost, praxe (53,70 % a digitální dovednosti (41,58 %).

Velká očekávání ohledně vysněné práce a rychlého uplatnění na trhu práce jsou u mladých Čechů stejná jako ve většině středoevropských zemí, jen s tím rozdílem, že u nás je stále kladen větší důraz na dosažené vzdělání, praxi a jazykovou vybavenost. Ve výsledcích průzkumu se tak nejvíc blížíme zemím, jako je Polsko, Slovensko nebo Maďarsko, říká Ondřej Wysoglad, ředitel Adecco ČR.

Podle statistik společnosti Adecco ČR se 70 % českých vysokoškoláků skutečně uchytí do 1 roku od ukončení studia. Velice často také požadují zapojení do vedení vlastních projektů, větší samostatnost a také lepší pracovní podmínky. Kromě toho nechtějí v práci trávit více času než je nezbytně nutné.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).