Hlavní navigace

68 % Čechů preferuje platby kartou

Sdílet

Platbu kartou místo hotovostí preferuje téměř sedm z deseti Čechů. Nemají takto problém zaplatit i velmi malé částky, 15 % Čechů  pravidelně platí kartou i částky nižší než 50 Kč. Vyplývá to z výsledků průzkumu, který pro Raiffeisenbank realizovala agentura NMS Market Research.

Pouze 8 % respondentů se setkalo se situací, kdy kartu přijmuli obchodníci pouze při dosažení určité hodnoty nákupu. U obchodníků, kteří platební terminál nemají vůbec, nakupuje pravidelně pouhých 7 % lidí.

Polovina Čechů si myslí, že rychlost zaplacení je v případě karty i hotovosti stejná. Zhruba třetina oslovených pak považuje platbu kartou za rychlejší. Nejčastěji jsou to lidé, kteří vlastní bezkontaktní platební kartu, říká Romana Lantorová, produktová manažerka Raiffeisenbank .

Přestože je v České republice přibližně 4 500 bankomatů, čtvrtina dotázaných si stěžuje na jejich špatnou dostupnost. V obcích velikosti do pěti tisíc obyvatel je to dokonce přes 40 % lidí. Tři čtvrtiny Čechů si hotovost vybírají především z bankomatů své banky. Důvodem jsou bezplatné výběry.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).