Hlavní navigace

50 % současných pracovních míst v roce 2025 zanikne

Sdílet

Arsen Lazarevič 21. 7. 2015

Podle studie společnosti CBRE, která analyzovala nové trendy v pracovním prostředí, nebude v roce 2025 mnoho pracovních pozic existovat. Společnost dokonce uvádí, že 50 % dnešních zaměstnání již nebude v roce 2025 existovat s tím ale, že vzniknou nová pracovní místa, která budou vyžadovat kreativní inteligenci, sociální a emoční inteligenci a schopnost využívat moderní technologie, práce by také měla být mnohem zajímavější. Výrazně se také změní kanceláře.

Nové kancelářské koncepty nejsou už hudbou budoucnosti. V České republice se již kanceláře přizpůsobují novým požadavkům zaměstnanců a potřebám společností, říká Bert Hesselink, Operations Director & Head of Workplace Strategies společnosti CBRE.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 7. 2015 18:46

    Agent Bureš

    Např. prodavačky už nebudou muset dělat nudnou a stereotypní práci v nevlídném pracovním prostředí a budou nahrazeny roboty. Propuštěné prodavačky budou dělat práci, která bude vyžadovat kreativní inteligenci, sociální a emoční inteligenci a schopnost využívat moderní technologie. Jejich pracovní náplň bude zajímavější a bude v příjemném pracovním prostředí. Zřejmě se bude jednat o vývoj software, robotů, nových léčiv apod. Myslím, že jde o velmi příznivý vývoj:)))

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).