Hlavní navigace

40 % nespolehlivých plátců DPH sídlí na virtuální adrese

Sdílet

Na virtuální adrese sídlí téměř 2000 nespolehlivých plátců DPH. To je asi 40 % všech nespolehlivých plátců DPH. Vyplynulo to z analýzy, kterou zveřejnila společnost Bisnode.

To, že má firma virtuální sídlo ještě automaticky neznamená, že je podvodník a porušuje zákon, ale na druhou stranu firmy na virtuálních adresách jsou podle našich analýz výrazně rizikovější, dodala Petra Štěpánová z Bisnode. Obchodovat s firmou na virtuální adrese tak může představovat vyšší riziko.

Největší podíl nespolehlivých plátců DPH na virtuálních adresách je se 73 % v Praze, se 48 % následuje Jihomoravský kraj a s podílem 25 % Moravskoslezský kraj.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 8. 2017 10:26

    Klara42

    Ano, je pravda, že hodně neplátců DPH schválně sídlí na virtuální adrese. Právě díky jejich obchodnímu modelu mají důvod snažit se zhoršit svoji dohledatelnost. Velký objem těchto firem také dělají karuselové podvody. Problém ale je, že podobný článek jakékoliv firmy, které sídlí na virtuální adrese hodně stigmatizuje. Hodně začínajících startupů se bez této možnosti neobejde, obzvlášť v hlavním městě. My jsme se pro tuto možnost taky rozhodli a byli jsme tady, než jsme se rozrostli na vlastní kancelář. Byla by zajímavá obrácená statistika: Jaké je poměr firem s virtuálním sídlem, které se dopouštějí nějaké trestné činnosti...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).