Spočítejte si...

Zavřít

40 % automobilů má přetočený tachometr

Podle dlouhodobé zkušenosti společnosti CEBIA má přibližně 40 % ojetých vozidel stočený tachometr a počet ujetých kilometrů je tak zfalšovaný. Podle společnosti dochází k tomu, že u aut, která jsou starší a mají najeto přes 200 000 km, je tachometr stočen na hodnotu průměrně kolem 160 000 km. Čtěte také: Novela by mohla zabránit přetáčení kilometrů u ojetých aut

Podle údajů také 88 % ojetých aut pochází z České republiky, 11 % z Německa a shodně se po 1 % podílejí na dovozu ojetin také Francie, Itálie a Rakousko. Téměř polovina vozidel je nabízená po prvním majiteli. Mezi značkami vede značka Škoda, která v dlouhodobém horizontu svůj podíl na trhu ojetin zvýšila.

Na AAA AUTO se chystají žaloby Hledá se nejhorší díra roku 2013 aneb Jak můžete pomoci zlepšit stav českých silnic?        
Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz
16. 4. 2013 8:55 Nový

Nu...

Při dnešní ceně nových vozů bych nikdy nekupoval neznámou ojetinu. Nemá to valný ekonomický smysl. Nový auťák má zpravidla už standardně 5 letou záruku, má už zpravidla všechno vybavení, má všechno nové a funkční. A cena je někde o sto tisíc vyšší. Ale to dáte jenom za opravu převodovky, spojky, výměnu lambda sondy, tlumičů elektroniky a dalších věcí. Navíc drtivá většina výrobců umožňuje smlouvat, splátky bez navýšení a podobně. Když už tedy ojetinu, pak buď od někoho, koho znáte a znáte historii vozu a nebo naprostej levnej vrak na jednu sezonu za dvacet tisíc.