Hlavní navigace

40 % automobilů má přetočený tachometr

Sdílet

Arsen Lazarevič 15. 4. 2013

Podle dlouhodobé zkušenosti společnosti CEBIA má přibližně 40 % ojetých vozidel stočený tachometr a počet ujetých kilometrů je tak zfalšovaný. Podle společnosti dochází k tomu, že u aut, která jsou starší a mají najeto přes 200 000 km, je tachometr stočen na hodnotu průměrně kolem 160 000 km. Čtěte také: Novela by mohla zabránit přetáčení kilometrů u ojetých aut

Podle údajů také 88 % ojetých aut pochází z České republiky, 11 % z Německa a shodně se po 1 % podílejí na dovozu ojetin také Francie, Itálie a Rakousko. Téměř polovina vozidel je nabízená po prvním majiteli. Mezi značkami vede značka Škoda, která v dlouhodobém horizontu svůj podíl na trhu ojetin zvýšila.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 4. 2013 8:55

    Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz

    Při dnešní ceně nových vozů bych nikdy nekupoval neznámou ojetinu. Nemá to valný ekonomický smysl. Nový auťák má zpravidla už standardně 5 letou záruku, má už zpravidla všechno vybavení, má všechno nové a funkční. A cena je někde o sto tisíc vyšší. Ale to dáte jenom za opravu převodovky, spojky, výměnu lambda sondy, tlumičů elektroniky a dalších věcí. Navíc drtivá většina výrobců umožňuje smlouvat, splátky bez navýšení a podobně. Když už tedy ojetinu, pak buď od někoho, koho znáte a znáte historii vozu a nebo naprostej levnej vrak na jednu sezonu za dvacet tisíc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).