Hlavní navigace

100% hypotéku je možné získat za méně jak 3 %

Sdílet

Arsen Lazarevič 10. 4. 2014

Podle diskuze finančních poradců na sociálních sítích, kteří sjednávají hypotéky, je možné při smlouvání s bankami v případě, že si berete hypoteční úvěr, výrazně ušetřit. Nejvíce v současné době můžete ušetřit u 100 % hypotéky, kde je možné snížit úrokové sazby až o 1 procentní bod. Znamená to, že u 100 % hypotečního úvěru je dokonce možné získat sazbu pod 3 %. Rady ohledně vyjednávání a praktický příklad snížení sazeb také najdete v článku: Jak vyjednat snížení úrokové sazby u hypotéky?

Výrazně také klesly sazby u ostatních hypoték. Při 70% LTV je možné například u České spořitelny získat úrokovou sazbu ve výši 2,55 při 5leté fixaci. Sazbu pod 2,6 % lze také získat u Wüstenrot a Fio Banky.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 4. 2014 18:28

  arsen.lazarevic

  Dobrý den, každé zboží má svého kupce, jak se praví v jedné slavné písničce, kterou zrovna poslouchám :) Popravdě, podle mého názoru je nerozumné si brát 100% hypotéku v situaci, kdy klient není schopen našetřit alespoň 10 % z hodnoty hypo. Nebude mít pak tento klient problém se splácením? Na druhé straně, EU chtěla regulovat maximální LTV na cca 50 %, což je také velký nesmysl, naštěstí se to neprosadilo.

 • 13. 4. 2014 12:00

  Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz

  No ono taky záleží na tom, jak je kdo na tom finančně. Brát si hypotéku pouze se zaměstnaneckým platem, který odpovídá bonitě jen tak tak, to je skutečně sebevražda. Ale jsou-li jiná aktiva, jako třeba restituované polnosti, pozemky nebo rozjeté podnikání v nějakém slušném oboru, pak už bych byl tolerantnější. Ono je tož jedno, jestli jedete 50% nebo 100% v situaci, kdy dojdou zdroje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).