Spočítejte si...

Zavřít

100% hypotéku je možné získat za méně jak 3 %

Podle diskuze finančních poradců na sociálních sítích, kteří sjednávají hypotéky, je možné při smlouvání s bankami v případě, že si berete hypoteční úvěr, výrazně ušetřit. Nejvíce v současné době můžete ušetřit u 100 % hypotéky, kde je možné snížit úrokové sazby až o 1 procentní bod. Znamená to, že u 100 % hypotečního úvěru je dokonce možné získat sazbu pod 3 %. Rady ohledně vyjednávání a praktický příklad snížení sazeb také najdete v článku: Jak vyjednat snížení úrokové sazby u hypotéky?

Výrazně také klesly sazby u ostatních hypoték. Při 70% LTV je možné například u České spořitelny získat úrokovou sazbu ve výši 2,55 při 5leté fixaci. Sazbu pod 2,6 % lze také získat u Wüstenrot a Fio Banky.

Policie obvinila 17 lidí v souvislosti s Metropolitním spořitelním družstvem Šéf ČEZu: Změnu dividendové politiky nepodporuji        
Lukáš Blecha aura:51

Nechápu

celé vlákno

Jen naprostý šílenec si vezme 100% hypotéku. To musí být super celý život s myšlenkou takového závazku a dluhu.

arsen.lazarevic aura:96
12. 4. 2014 18:28 Nový

Re: Nechápu

celé vlákno

Dobrý den, každé zboží má svého kupce, jak se praví v jedné slavné písničce, kterou zrovna poslouchám :) Popravdě, podle mého názoru je nerozumné si brát 100% hypotéku v situaci, kdy klient není schopen našetřit alespoň 10 % z hodnoty hypo. Nebude mít pak tento klient problém se splácením? Na druhé straně, EU chtěla regulovat maximální LTV na cca 50 %, což je také velký nesmysl, naštěstí se to neprosadilo.

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz
13. 4. 2014 12:00 Nový

Re: Nechápu

celé vlákno

No ono taky záleží na tom, jak je kdo na tom finančně. Brát si hypotéku pouze se zaměstnaneckým platem, který odpovídá bonitě jen tak tak, to je skutečně sebevražda. Ale jsou-li jiná aktiva, jako třeba restituované polnosti, pozemky nebo rozjeté podnikání v nějakém slušném oboru, pak už bych byl tolerantnější. Ono je tož jedno, jestli jedete 50% nebo 100% v situaci, kdy dojdou zdroje.