Hlavní navigace

Zubaři a Missky jezdí v kamionu Allianz pojišťovny a ZP METAL-ALIANCE

[Tisková zpráva] Netradiční kamion Allianz pojišťovny a zdravotní pojišťovny MEATL-ALIANCE bude až do konce října cestovat po našich městech, aby v něm mohli stomatologové zkontrolovat zoubky tisícovkám dětí z mateřských škol.

Sdílet

Zdravotně preventivní centrum na kolech vzniklo po úpravě speciální nástavby na  standardním kamionovém podvozku. Svými rozměry se od ostatních nijak neliší – je dlouhé 18 metrů, široké 2,40 metru a vysoké 4,05 metru. Vším ostatním už se ale standardu vymyká. Při příjezdu na stanoviště totiž jeho posádka hydraulicky vysune obě boční stěny, takže rázem rozšíří vnitřní prostor o 100 procent. Celou operaci zvládá během pouhých 30 minut.

Nástavba v sobě ukrývá čtyři samostatně klimatizované místnosti, WC a zvukově izolovanou recepci. V jejím interiéru je 1000 litrů teplé a studené vody, k dispozici jsou odpovídající odpadní nádrže, šest umyvadel, tři ledničky a stejný počet LCD obrazovek, dva boxy na biologický odpad, odstínění pro mamograf, zásobník na tekutý dusík, vlastní GSM brána, elektrocentrála a PC síť.

Maximální rychlost tahače Renault je 90 km/hodinu, jeho průměrná spotřeba se pohybuje kolem 35 litrů nafty na 100 km. Řízení tohoto monstra vyžaduje maximální citlivost, protože náprava se pohybuje na vysokých vzduchových měchách a při prudkém zatáčení by se mohla nebezpečně rozkývat. 
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).