Hlavní navigace

Známe vítěze Investiční hry o kilogram zlata

[Tisková zpráva] Finále středoevropské hry se uskutečnilo v burzovním studiu varšavské burzy. První místo ve finále udržel Emil Sirgely ze Slovenska, jenž svými investicemi dokázal zvýšit hodnotu portfolia o 1,6 mil. Kč. Jeden kilogram ryzího zlata, který tak vyhrál, má hodnotu 601 tis. Kč.

Sdílet

Vítěz středoevropské investiční hry Emil Sirgely, auditor pracující ve Strakonicích, založil svůj úspěch na obchodování s akciemi Citigroup a General Motors. Vítěz si zvolil namísto fyzického dodání zlaté cihly její proplacení. Dle aktuálního kurzu zlata v době ukončení hry tak získá 601 tis. Kč.

Těsný boj probíhal o druhé a třetí místo. V posledních hodinách vybojoval stříbrnou pozici privátní bankéř Marek Šperloch, který během dvou měsíců zhodnotil svěřený milion korun o 129,3 %. Jeho výhrou je jeden z nejlepších notebooků od Dell.

Ještě čtyři dny před koncem hry byla na prvním místě „lékařka na mateřské dovolená“ Lenka Rücková, která nakonec skončila na třetím místě. Za dva měsíce dokázala zvýšit své portfolio o 128,6 % a ve hře vydělala více než jeden a čtvrt milionu Kč.

Pro zajímavost je vhodné uvést, že Lenka Rücková se v průběhu hry stala maminkou dnes měsíčního Vilíka. Výhrou třetí hráčky v pořadí je mobilní telefon Nokia a dvě letenky od British Airways v celkové hodnotě 20 tis. Kč.

V sekci deriváty zvítězil se ziskem 425 % Jan Jorenek, druhý skončil Petr Michal se ziskem 366 %. Nejoblíbenějšími deriváty byla ropa, zlato a měnový futures na euro vůči americkému dolaru

Hry se zúčastnilo více než 27 tis účastníků ze Střední Evropy. Deset z vedoucích hráčů a vítězů týdenních kol se zúčastnilo slavnostního finále ve Varšavě. Zde měli možnost realizovat své poslední obchody nebo osobně hovořit s Ludwikem Sobolewskim, prezidentem varšavské burzy.

Dlouhodobě přibližujeme populární formou burzovní svět drobným investorům a chceme v této činnosti ve spolupráci s varšavskou burzou a dalšími partnery pokračovat, říká Jiří Vodička, člen představenstva české burzy RM-SYSTÉM.

Celkem hráči za dobu trvání investiční hry realizovali 191 tis. obchodů v objemu 52 miliard korun. Nejvyšší počet obchodů realizovali s akciemi ČEZ, ERSTE BANK na české burze RM SYSTÉM. Naopak největší objem obchodů patří akciím Citigroup na burze v New Yorku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).