Hlavní navigace

Změny ve vedení České podnikatelské pojišťovny

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) zveřejňuje informaci o personálních změnách v nejvyšším vedení společnosti.

Sdílet

Současný generální ředitel a předseda představenstva společnosti Dr. Franz Kosyna odchází ke konci března 2008 ze své funkce. Důvodem je jeho jmenování do představenstva významné rakouské pojišťovny Donau Versicherung AG Vienna Insurance Group, jejíž vedení v roce 2009 převezme.

Jeho nástupcem bude jmenován RNDr. Jakub Strnad, Ph.D., současný místopředseda představenstva a náměstek generálního ředitele. Na post náměstka generálního ředitele povýší Ing. Jaroslav Besperát, dosavadní vrchní ředitel pro obchod a marketing a člen představenstva fir­my.

Novým členem představenstva ČPP se s účinností od 1. 11. 2007 stane Mag. Gerhard Lahner, který je zároveň členem představenstva společnosti Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group. V obou společnostech bude Mag. Gerhard Lahner vykonávat funkci finančního ředitele (Chief Financial Officer – CFO ).

Změny ve statutárním orgánu ČPP podléhají schválení České národní banky, která vykonává v ČR dohled nad pojišťovnictvím.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).