Hlavní navigace

Změny v představenstvu ČSOB Leasing

Dozorčí rada společnosti ČSOB Leasing dne 29. září 2003 opět zvolila pana Karla Boučka členem představenstva. Akcionář tak jasně vyjádřil podporu manažerovi, během jehož působení ve vedení společnosti se z ČSOB Leasing stala jednička na trhu ve svém oboru. Na následném zasedání představenstva byl pak pan Karel Bouček potřetí za sebou zvolen i předsedou tohoto statutárního orgánu. Karel Bouček působí rovněž jako generální ředitel společnosti ČSOB Leasing, a to již od jejího založení v roce 1995.

Sdílet

Zasedání dozorčí rady proběhlo v souvislosti s plánovanými změnami v představenstvu společnosti, neboť panu Karlu Boučkovi končilo jeho předchozí čtyřleté funkční období. Dále ze své pozice odstoupil v souvislosti s ukončením pracovního poměru i člen představenstva pan Ota Mandys. Na jeho místo dozorčí rada zvolila pana Petra Jeníčka, který současně zastává pozici výkonného ředitele pro finanční řízení.

Představenstvo společnosti ČSOB Leasing pracuje tedy od 30. září 2003 ve složení:

  • Karel Bouček – předseda představenstva a generální ředitel
  • Josef Rosenkranz – místopředseda představenstva a výkonný ředitel pro obchod
  • Petr Jeníček – člen představenstva a výkonný ředitel pro finanční řízení

Není úplně obvyklé, aby byl stejný manažer zvolen předsedou představenstva po tři funkční období za sebou. Vnímám to jako projev důvěry akcionáře a jako další signál stabilizace naší společnosti, komentoval obě volby pan Karel Bouček. V dalším období chci samozřejmě navázat na dosavadní úspěšnou strategii a upevnit naši pozici lídra trhu. Důležitým úkolem bude navíc i kvalitní příprava společnosti na změny související se vstupem České republiky do EU, ještě krátce doplnil pan Karel Bouček hlavní plány do budoucnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).