Hlavní navigace

Změny v představenstvu ČMSS, a.s.

Sdílet

V souvislosti s rozhodnutím předsedy představenstva ČMSS, a.s. Pavla Strnada odejít ke dni 31. května 2003 do důchodu byl na tuto pozici nominován Vladimír Staňura, člen představenstva ČSOB, která vlastní majoritní balík akcií ČMSS.

Pavel Strnad působí v ČMSS jako člen představenstva od 1. května 2002; od 1. října 2002 jako předseda představenstva. Je zodpovědný za úsek řízení a ekonomiky.

Je to uznávaný a zkušený bankéř s hlubokou znalostí zahraničního i domácího bankovního sektoru. Jeho profesionální dráha je spojena s vrcholovými pozicemi v předních světových bankovních domech. Nejdéle působil v americké Citibank na různých pozicích v New Yorku, Frankfurtu, Stuttgartu a ve Vídni. Po roce 1991 se podílel na etablování Citibank v ČR, o dva roky později spoluzakládal dceřinou společnost rakouské Raiffeisenbank v Praze a byl jejím prvním generálním ředitelem. Od roku 1997 spojil svoji kariéru s belgickou KBC a Československou obchodní bankou. V roce 2000 spoluzakládal stavební spořitelnu ČSOB na Slovenku, kterou poté řídil. Dne 1. května 2002 se stal členem představenstva největší české stavební spořitelny, ČMSS, a o několik měsíců později, 1. října 2002, se ujal funkce předsedy jejího představenstva.

Pavel Strnad komentoval své rozhodnutí slovy: „Po mnoha letech působení v jednom oboru, i když v různých zemích a pozicích, nadešel čas, abych se začal více věnovat i některým osobním zájmům. Svůj současný věk považuji za optimální pro uskutečnění tohoto záměru."

Současně popřál svému nástupci Vladimíru Staňurovi mnoho úspěchů v nové pozici. Stavební spoření, které právě letos slaví 10 let své existence v ČR si podle jeho slov krátké době vybudovalo nezastupitelnou pozici mezi ostatními bankovními produkty a hraje stěžejní úlohu v oblasti financování individuálních bytových záměrů obyvatel ČR.

Vladimír Staňura, který byl na pozici předsedy představenstva nominován po dohodě obou akcionářů ČMSS (ČSOB a Bausparkasse Schwäbisch Hall), je jedním z bankéřů nejdéle sloužících ve vrcholových funkcích tuzemských bank. Do ČSOB nastoupil v roce 1978. Od roku 1991 je členem jejího představenstva.

Podle slov Pavla Kavánka, předsedy představenstva ČSOB, se od Vladimíra Staňury v jeho nové pozici očekává především koordinace prodejní sítě mezi mateřskou bankou, jejími dceřinými společnostmi a ČMSS a podpora užší vzájemné provázanosti produktové nabídky této finanční skupiny. Jednou z priorit ČSOB je český trh s nemovitostmi, a právě stavební spoření jako nejčastěji využívaná forma financování individuálních potřeb spojených s bydlením na tomto trhu hraje nezastupitelnou roli.

Vladimír Staňura se ujme funkce předsedy představenstva ČMSS ke dni 1. června 2003. Jeho nominace podléhá schválení ČNB a dozorčí rady ČMSS. V souvislosti se zmíněnou nominací rezignoval Vladimír Staňura ke dni 10. dubna 2003 na funkci člena představenstva ČSOB.

Praha, 10. dubna 2003

Mgr. Pavla Paseková, tisková mluvčí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).