Hlavní navigace

Změna ve vrcholném vedení Wüstenrotu/ Předseda představenstva a generální ředitel společností Wüstenrot Dr. Wohlrabe odchází

Praha, 9. 7. 2008 – Předseda představenstev a generální ředitel společností Wüstenrot – stavební spořitelna, a.s., Wüstenrot, životní pojišťovna a.s., Wüstenrot hypoteční banka a.s. a Wüstenrot pojišťovna a.s., Dr. Hans – Jürgen Wohlrabe odstoupil na vlastní žádost ze všech funkcí a odchází z českéhoWüstenrotu, kde pracoval 10 let.

Sdílet

Na valných hromadách společností Wüstenrot konaných dne 24. června byli jmenováni jeho nástupci. V představenstvu Wüstenrot – stavební spořitelny a.s. se jím stal Ing. Jan Vlček. Ve Wüstenrot, životní pojišťovně a Wüstenrot pojišťovně a.s. nahradil dr. Wohlrabeho ve funkci předsedy představenstva a generálního ředitele Dr. Harald Mayer-Rönne. Ve Wüstenrot hypoteční bance, a.s. zůstalo po odstoupení Dr. Wohlrabeho tříčlenné představenstvo. Do funkce jeho předsedy a současně generálního ředitele byl jmenován dosavadní člen – Ing. Jan Vlček.

Ing. Jan Vlček nastoupil v roce 1994 do stavební spořitelny Wüstenrot jako finanční ředitel a tuto funkci vykonával až do roku 2007, kdy byl jmenován členem představenstva Wüstenrot hypoteční banky.

Dr. Harald Mayer-Rönne pracoval dlouhá léta v pojišťovnictví, mj. také v české pojišťovně Generali jako předseda představenstva. Ve Wüstenrot, životní pojišťovně, a.s. působí od dubna 2007. Do března 2008 byl členem jejího představenstva a poté se jako poradce významně podílel na založení Wüstenrot pojišťovny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).