Hlavní navigace

Změna ve vedení společnosti AEGON Pojišťovna

Novým generálním ředitelem společnosti AEGON Pojišťovna, a.s., se 5. října 2007 stal Vladimír Bezděk (33). Ve funkci nahradil Petera Brudňáka, který přijal nabídku nejvyššího vedení koncernu a odchází řídit operace AEGON v Číně. Vladimír Bezděk zároveň nadále zastává pozici generálního ředitele a předsedy představenstva společnosti AEGON Penzijní fond, a.s.

Sdílet

„Jmenování Petera Brudňáka na pozici ředitele AEGON Čína je velkým úspěchem pro celý středoevropský region a je založeno na výsledcích AEGON za posledních pět let na Slovensku a v České republice. Rád bych mu poděkoval za jeho přispění k vybudování slovenského a českého AEGONu a také za jeho osobní pomoc při podpoře celého regionu. Přeji mu mnoho úspěchů v jeho nové pozici.

Je mi také velkým potěšením, že mohu oznámit jmenování Vladimíra Bezděka do pozice generálního ředitele společnosti AEGON Pojišťovna. Jsem si jist, že bude úspěšně pokračovat v budování silné pojišťovny a penzijního fondu na českém trhu.“ Řekl při této příležitosti Gábor Kepecs, ředitel aktivit AEGON pro střední a východní Evropu.

Vladimír Bezděk pracuje ve společnosti AEGON od ledna 2007. Svou pracovní dráhu zahájil v roce 1997 v České národní bance. Za více než devět let působení v ČNB prošel několika útvary a pozicemi. Nejprve v Institutu ekonomie a poté i v Měnové sekci se zabýval analýzou fiskální politiky. Od roku 2001 působil jako poradce člena Bankovní rady. Na podzim 2003 přešel do Samostatného odboru ekonomického výzkumu, kde koordinoval výzkum fiskální politiky a současně působil jako jeden z poradců Bankovní rady. Od července 2004 do června 2005 byl dočasně uvolněn na Úřad vlády ČR a byl vládou ČR jmenován koordinátorem přípravy podkladů pro rozhodnutí o důchodové reformě. Po návratu do ČNB na pozici koordinátora fiskálního výzkumu a poradce Bankovní rady přibral od října 2005 k těmto aktivitám i vedení referátu finanční stability.

Je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze a The University of Manchester ve Velké Británii. Zúčastnil se také řady zahraničních odborných kurzů se zaměřením na důchodovou a makroekonomickou problematiku. Aktivně působí v diskuzích k důchodové problematice v podobě přednášek na konferencích, seminářích a vysokých školách a vyvíjí také publikační činnost v tomto směru.

Vladimír Bezděk je ženatý a má tři děti. K jeho koníčkům patří squash, literatura faktu, mariáš, taroky a bridž.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).