Hlavní navigace

Změna služeb pod značkou SC Pendolino od 1. září 2007

Opava – Praha na jednu jízdenku SC Net ve verzi Ekonom za 500 Kč

Sdílet

Výsledky květnového průzkumu Českých drah ve vlacích SC Pendolino ukázaly některé další oblasti rozvoje služeb, o něž by cestující měli zájem. Týkalo se to zejména rozšíření doplňkových služeb poskytovaných v rámci servisu první třídy a většího propojení s návazným cestováním do nástupních a cílových destinací.

Proto České dráhy od 1. září upraví rozsah služeb a tarifní nabídky pro vlaky SuperCity tak, aby lépe vystihovaly poptávku cestujících. Novinkami bude rozšíření rozsahu občerstvovacích a dalších služeb v rámci ceny jízdenky pro první třídu a zavedení nových tarifních balíčků pro vnitrostátní přepravu SC Net ve verzi Ekonom (2. třída) a Business (1. třída). Ty cestujícím umožní návaznou dopravu regionálními spoji za tzv. balíčkovou cenu z nástupních a do cílových destinací, a to v rámci obvodu platnosti síťové jízdenky Regionet. Za cenu 500 Kč tak bude možné cestovat například celou trasu Opava – Praha s tím, že v relaci Opava – Ostrava Svinov může cestující využít přípojné osobní či spěšné vlaky; v úseku Ostrava Svinov – Praha pak bude cestovat vlakem SC Pendolino a na tutéž jízdenku – bez dalšího doplácení může ještě pokračovat například do Kladna či Kralup nad Vltavou. Tento systém je univerzální a platí pro severní i jižní větev.

Cena balíčku SC Net pro severní větev (Praha – Olomouc – Ostrava) ve verzi Ekonom činí 500 Kč; ve verzi Business 750 Kč. V případě jižní větve (Praha – Pardubice – Brno – Břeclav) činí cena balíčku SC Net ve verzi Ekonom 400 Kč; ve verzi Business pak 600 Kč.

Součástí změn je také ukončení dosavadního tarifu tzv. obyčejného jízdného SuperCity a nabídky SC Plus. Od 1. září bude vedle balíčků SC Net platit ve vlacích SuperCity jakékoli platné jízdné pro danou trasu s povinnou rezervací pro vlaky SuperCity. Samozřejmostí je uplatnění slev pro cestování spoji Českých drah a pro zakoupení povinné rezervace pro vlaky SuperCity.

V rámci servisu v první třídě vlaků SuperCity bude cestujícím nabízen větší rozsah občerstvení poskytovaného v ceně. Vedle větší hmotnosti poskytovaného občerstvení, naleznou cestující v nabídce více variant menu; nápoje pak doplní možnost dát si k občerstvení pivo. Součástí bude také nabídka ještě dalších doplňkových služeb. V rámci pilotního projektu chystají České dráhy také zahájení partnerského programu ČD Bonus, který cestujícím spojů SC Pendolino poskytne další výhody – zejména možnost využívání dalších služeb a nákupů za zvýhodněnou cenu.

Výsledky marketingového průzkumu: Cestující jsou velmi spokojeni se službami pod značkou SC Pendolino

Nejlépe hodnotili cestující palubní personál stevardů Českých drah. Více než 90 % cestujících je velmi spokojeno s chováním, službami a profesionalitou stevardů vlaků SuperCity

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).