Hlavní navigace

Životní pojištění Kooperativy vzrostlo v prvním pololetí o 30 procent

O téměř 16 procent zvýšila v prvním pololetí letošního roku předepsané pojistné Kooperativa, která je druhou největší pojišťovnou českého trhu. Celkový objem předpisu překročil v prvních šesti měsících deset miliard korun, což představuje meziroční nárůst o téměř 1,4 miliardy Kč. „Kooperativě se daří udržet si i přes tvrdou konkurenci postavení dvojky na trhu, za velký úspěch považujeme zejména dynamický růst v oblasti životního pojištění,“ komentoval pololetní výsledky firmy ředitel odboru komunikace a marketingu Kooperativy Martin Diviš.

Sdílet

Růst v oblasti životního pojištění o 30 procent přičítá Diviš jednak celkovému růstu tohoto segmentu pojistného trhu v ČR, jednak úspěchu inovovaných produktů Kooperativy. „Zvýšení zájmu klientů a tedy i předepsaného pojistného dokazuje, že celá oblast životního pojištění roste letos opět poměrně dynamicky a v že této oblasti je stále velký potenciál,“ konstatoval.

První pololetí letošního roku je, stejně jako druhá polovina loňského roku, ve znamení likvidace škod z katastrofálních povodní. „97 procent občanských škod, jejichž celkový počet činil 6,5 tisíce, je již vyřešeno. Některé nemovitosti se však ještě stále opravují a my čekáme na dodání podkladů nezbytných k dořešení pojistné události,“ vysvětli Diviš s tím, že v případě některých velkých komplikovaných škod firem je situace složitější a dokončení likvidace může trvat i několik let. „V každém případě však všichni klienti dostali odpovídající zálohy,“ doplnil Diviš.

Kooperativa, pojišťovna, a. s., je druhým největším pojišťovacím ústavem v České republice. Firma má základní kapitál jednu miliardu korun a zaměstnává více než 2900 lidí. V roce 2002 předepsala pojistné v celkovém objemu přes 16 miliard korun. V současné době firma disponuje více než 200 obchodních míst, klientům je k dispozici dále několik tisíc externích spolupracovníků, nonstop bezplatná Zelená linka 800 105 105 a nové internetové stránky www.koop.cz.

Hlavním akcionářem a strategickým partnerem Kooperativy je jedna z největších evropských pojišťovacích skupin Wiener Städtische Group. Do skupiny Wiener Städtische patří další významné pojišťovny Donau, Union, Montanversicherung, pojišťovna CA a další společnosti. Příjmy Wiener Städtische Group z pojistného loni stouply o 3,3 procenta na 1,498 miliardy eur. Provozní zisk z běžných aktivit v minulém roce stoupl na 19,98 miliónu eur.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).