Hlavní navigace

Živnostenská banka nabízí pojištění schopnosti splácet úvěr

Živnostenská banka ve spolupráci s POJIŠŤOVNOU CARDIF PRO VITA, a.s. nabízí klientům z řad fyzických osob a podnikatelům pojištění schopnosti splácet. Pojištění se týká všech typů osobních a hypotečních úvěrů a vybraných úvěrů pro podnikatele.

Sdílet

„S tím, jak v České republice roste objem spotřebitelských a hypotečních úvěrů, by klienti měli zvážit, zda současná výše jejich příjmů může zaručit bezproblémové splácení úvěru i v případě nenadálých životních situacích. Bezpečným řešením je pojištění, které chrání klienty i jejich rodinu před stavem, kdy by ze zdravotních nebo jiných vážných důvodů nebyli schopni dostát svým závazkům,“ řekla Helena Suchánková, ředitelka odboru vývoje produktů a řízení segmentů Živnostenské banky.

V případě osobních úvěrů a hypotečních úvěrů si klient může pojistit až čtyři rizika, a to ztrátu zaměstnání, ke kterému nedojde z vůle klienta, pracovní neschopnost, trvalou invaliditu a smrt následkem nemoci nebo úrazu. V případě investičních a hypotečních business úvěrů pro podnikatele se pojištění vztahuje na smrt, plnou invaliditu a pracovní neschopnost.

Pojištění schopnosti splácet lze rychle a jednoduše sjednat při podpisu úvěrové smlouvy na kterékoliv pobočce Živnostenské banky. Není potřeba absolvovat vstupní lékařskou prohlídku ani žádné zbytečné formality. Pojištění platí po celou dobu trvání úvěrové smlouvy.

POJIŠŤOVNA CARDIF PRO VITA, a.s., která ve spolupráci s Živnostenskou bankou pojištění schopnosti splácet poskytuje, je akciová společnost se základním kapitálem 154 milionů Kč a ve 100% vlastnictví svého zakladatele, francouzské společnosti Cardif S.A. Jedná se o jedinou pojišťovnu na českém trhu specializovanou pouze na bankopojištění, která v ČR působí od roku 1997. V roce 2005 činilo přijaté pojistné zhruba 813 miliónu Kč a počet klientů ke konci minulého roku přesáhl 900 tisíc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).