Hlavní navigace

Živnostenská banka dosáhla v roce 2004 čistého zisku ve výši 195 mil. Kč

Živnostenská banka vykázala v loňském roce čistý zisk po zdanění ve výši 195 milionů korun. Hospodářské výsledky jsou podle českých účetních standardů a ověřené auditorskou společností KPMG.

Sdílet

Dosažený čistý zisk je mírně vyšší, než banka předpokládala ve svém finančním plánu na rok 2004. Finanční výsledky banky za loňský rok odrážejí jak narůstající podíl banky ve vybraných segmentech retailového bankovnictví, tak náklady na probíhající rozvoj pobočkové sítě.

Objem úvěrů se v meziročním srovnání zvýšil o 8 procent a dosáhl na konci roku 2004 celkem 24,5 miliardy korun. Největší nárůst banka zaznamenala v oblasti hypotečních úvěrů, kde objem nově poskytnutých půjček meziročně vzrostl o 40 procent. Celkový objem vkladů a závazků vůči klientům vyplývajícím z dluhových cenných papírů poklesl o zhruba 8 procent a dosáhl 35,9 miliardy korun.

Banka pokračovala v rostoucím trendu výnosů, které se meziročně zvýšily o více než 4 procenta a dosáhly celkem 1,56 mld. Kč. I přes výrazný nárůst počtu poboček se podařilo udržet kontrolovaný růst nákladů, které meziročně vzrostly o 15 procent a dosáhly na konci roku 1,3 mld. Kč.

Banka v loňském roce otevřela 14 nových poboček a rozšířila tak počet obchodních míst z původních 26 na nynějších 40. V oblasti retailového bankovnictví uvedla na trh nové investiční produkty řady EUROTOP, do nichž klienti v průběhu roku investovali dohromady 400 miliónů korun. Vedle korunových podílových fondů banka úspěšně zahájila také prodej lucemburských fondů skupiny Pioneer Investments denominovaných v cizích měnách. V segmentu služeb pro malé podnikatele a živnostníky rozšířila portfolio o nové provozní a investiční úvěry, výrazně zjednodušila administrativu spojenou s poskytnutím malých podnikatelských úvěrů a zkrátila dobu vyřízení žádosti o úvěr na 3 pracovní dny.

Ivo Polišenský
Tiskový mluvčí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).