Hlavní navigace

Zítra zahájí České dráhy prodej elektronických žákovských jízdenek v celé republice

V rámci projektu VIZE 2012 - Optimalizace cenotvorby a prodeje otestovaly České dráhy ve spolupráci se Středočeským krajem první elektronické jízdenky na bezkontaktní čipové In-kartě/Rail plus. Na základě úspěšného ověření systému ve Středočeském kraji teď začne dopravce přecházet k elektronickým jízdenkám i v ostatních regionech. Je to vůbec poprvé kdy In-karta zcela nahradí klasické jízdní doklady.

Sdílet

Žákovské pololetní jízdenky mohou za stanovených podmínek využít žáci a studenti (6–15 a 15–26 let), kteří do školy pravidelně dojíždějí vlakem. Cena jízdenky odpovídá 140 jednosměrným žákovským jízdenkám. Platí jednotně do konce daného školního pololetí a lze je zakoupit i v jeho průběhu. V takovém případě se cena snižuje za každý týden o 5 %.

Jízdenky lze nahrát do existující In-karty. Těm, kteří ji dosud nevlastní poskytneme In-kartu/Rail plus zdarma, vysvětluje manažer projektu Tomáš Čech. Žáci a studenti tak navíc získají 50% slevu na místenky, 25% slevu na mezinárodní jízdné a možnost využívat program ČD Bonus a elektronickou peněženku, dodává.

Projekt VIZE 2012 si klade za cíl dosáhnout vyrovnaného hospodaření naší akciové společnosti jak zvýšením výnosů, tak i optimalizací nákladů. V oblasti odbavení k tomu chceme využít všechny možnosti In-karty, zejména výhod elektronických jízdenek, říká náměstek generálního ředitele Michal Nebeský.

Zavedení elektronických čtvrtletních a měsíčních jízdenek pro běžné dojíždění třeba do práce plánuje dopravce k 13. prosinci 2010.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).