Hlavní navigace

Zástupci Komerční banky a Středočeského kraje podepsali smlouvu o úvěru ve výši 4 miliardy korun

Zástupci Komerční banky, Vladimír Jeřábek, výkonný ředitel pro distribuční síť a Vlastimil Czabe, ředitel Regionu Praha a radní Středočeského kraje pro finance Antonín Podzimek podepsali dnes smlouvu o úvěru, který lze čerpat až do výše 4 miliardy korun.

Sdílet

Komerční banka poskytla kraji nejvýhodnější úrokové podmínky, a to konkrétně na úrovni tříměsíční referenční úrokové sazby vyhlašované pravidelně Českou národní bankou (tzv. 3M PRIBOR, k dnešnímu dni 3,30% p.a.), bez dalšího navýšení. Středočeský kraj může čerpat úvěr až 5 let od podpisu úvěrové smlouvy. Doba splatnosti je až 20 let.

Středočeský kraj využije úvěr zejména k financování rekonstrukce silnic II. a III. třídy, k opravám mostů a ke spolufinancování projektů ze strukturálních fon­dů.

„Kraje a města jsou pro nás velmi důležitými klienty, proto jsme se snažili nabídnout co nejvýhodnější podmínky. Těší nás samozřejmě, že naše nabídka ve výběrovém řízení zvítězila a že je velmi dobře hodnocená i nezávislými ekonomy,“ uvedl při podpisu smlouvy Vladimír Jeřábek, výkonný ředitel pro distribuční síť Komerční banky.

„V novodobé historii krajů se jedná určitě o nejvyšší úvěr. Podle odborníků jsou jeho podmínky pro kraj mimořádně výhodné. Prostředky použijeme kromě opravy silnic i na spolufinancování projektů ze strukturálních fondů. Významně tak zvýšíme konečný efekt celé finanční operace," upozornil hejtman Středočeského kraje Ing. Petr Bendl.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).