Hlavní navigace

Záplavové škody České pojišťovny dosáhnou zřejmě tři čtvrtě miliardy korun

České pojišťovně už po posledních záplavách do čtvrtečního odpoledne ohlásilo pojistnou událost 8144 lidí. Zatím jejich škody ČP odhaduje na více než 600 milionů korun, celkově počítá s 11 tisíci případy, za které lidem zaplatí v součtu kolem tři čtvrtě miliardy korun.

Sdílet

Nejvíce škod eviduje Česká pojišťovna v Moravskoslezském kraji (2732 škod) a Olomouckém kraji (1733), nejpostiženějšímí okresy jsou Novojičínsko (2371) a Jesenicko (1077). Živel se ani tentokrát nevyhnul motoristům, doposud se jich na ČP kvůli vyplavenému vozidlu obrátilo přes 150.

Na řadě míst už zaplatila stovky záloh, likvidátoři ČP i operátoři budou pracovat i během tohoto víkendu.

Také během nadcházejícího víkendu budou v terénu pracovat mobilní technici ČP a zůstane rozšířený provoz Komunikačního centra, které na lince 841 114 114 přijímá nová hlášení o pojistných událostech. V těchto dnech poslala ČP další specislisty, kteří prohlížejí poškozené objekty, do jižních a středních Čech, odkud má hlášené rovněž značné škody na zemědělských plodinách.

Kromě zničených objektů a řady vytopených domácností bude Česká pojišťovna vyplácet na severní Moravě stovky milionů korun například za škody, které napáchala voda na tamní infrastruktuře, na zásobách mnoha firem, ale hlášení už dostala třeba i z jednoho vyplaveného zámku s kuželnou.

Snahu o rychlou pomoc pojištěným klientům ze strany České pojišťovny i tentokrát doplňuje humanitární pomoc ČP, určená pro všechny potřebné. Všechny záplavové škody jsou také pod drobnohledem detektivů ČP, neboť s živly bývají velmi často spojeny i pokusy o pojistné podvody. Bez ohledu na tragédie, které jsou se záplavami spojené, se bohužel někteří lidé snaží nastalou situaci zneužít a domnívají se, že pokud mají pojišťovny z jedné oblasti hodně případů, nebudou jejich pracovníci tak pozorní a proplatí i škody, které s velkou vodou neměly nic společného.

Informace o tom, jak konkrétně postupovat při vyřizování pojistné události, najdou klienti České pojišťovny na této adrese: http://www.ceskapojistovna.cz/default.aspx?…

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).