Hlavní navigace

Zaměstnanci České spořitelny se zapojují do dobročinných aktivit

Zaměstnanci České spořitelny mají již třetím rokem možnost věnovat dva dny v roce na dobročinné a charitativní účely - mohou se zúčastnit tzv. Dnů pro charitu s Českou spořitelnou. Od března letošního roku se zapojilo více než 590 dobrovolníků. Nově mohou zaměstnanci pomáhat potřebným také společně se svými nejbližšími během Rodinného dne pro charitu a nebo s nimi vyrazit na tuto aktivitu navazující odpolední Dětský den s Českou spořitelnou. Novinkou je také Grantový program České spořitelny, díky kterému mohou zaměstnanci podpořit neziskovou organizaci, ve které se angažují ve svém volném čase.

Sdílet

Nabídka dobrovolných aktivit je široká a průběžně ji aktualizujeme. Zaměstnanci si ale pro Den pro charitu také mohou sami vybírat organizace, které jim jsou blízké zaměřením či lokalitou, uvedla Klára Gajdušková, ředitelka Firemní komunikace České spořitelny. Stále oblíbenější jsou týmové akce takzvaně „šité na míru“- od března do června se jich konalo už 21 a dalších jsou naplánované. Zaměstnanci často volí i akce dvoudenní nebo propojené s teambuildingovými aktivitami, dodala Klára Gajdušková.

Velké oblibě se mezi zaměstnanci těší také hromadný Den pro charitu. Letošního prvního hromadného Dne pro charitu, který se konal 29. května 2009, se zúčastnilo 161 zaměstnanců dobrovolníků. Pomáhali ve 22 neziskových organizacích po celé České republice, kde se tradičně zapojili do prací na zahradách či do úklidů dětských domovů a domovů pro seniory. Natírali také dřevěné prolézačky, renovovali oplocení v přírodní rezervaci, čistili řeku, malovali v azylovém domě pro ženy a pomáhali s organizací dětského dne v ZOO.

Novou možností podílení se na charitativní činnosti je Rodinný den pro charitu. První se uskutečnil 20. června 2009 dopoledne v Praze.. Zaměstnanci tak mohli společně se svými partnery, dětmi a příbuznými v rámci příjemně stráveného dne pomoci těm, kteří to potřebují. Na Rodinný den pro charitu odpoledne navázal Dětský den s Českou spořitelnou. Pro děti všech věkových kategorií byl v Praze, Hradci Kráové a Brně připraven zábavný program plný her, soutěží a překvapení, přidat se mohli i dospělí. Obě nové akce mohli účastníci spojit dohromady nebo navštívit každou zvlášť.

V Grantovém programu České spořitelny o dar žádají zaměstnanci České spořitelny aktivně spolupracující s neziskovou organizací, která potřebuje finanční pomoc. Zaměstnanec připraví společně s neziskovou organizací projekt s platností na jeden rok zaměřený na pomoc lidem v nouzi nebo na udržitelný rozvoj. Koordinuje jej od začátku do konce a může také pomoci při jeho realizaci. O nejlepším projektu rozhodovali zaměstnanci České spořitelny hlasováním, tři projekty s největším počtem hlasů budou podpořeny grantem ve výši 33 000 Kč.

Česká spořitelna schválila v roce 2008 novou strategii banky v oblasti společenské odpovědnosti firem (Corporate Social Responsibility, CSR). Strategie pro oblast CSR je zaštítěna heslem „Investujeme pro budoucnost“ a zahrnuje tři hlavní oblasti. Jde o vzdělávání, s primární, ale nikoliv výlučnou orientací na finanční vzdělávání, pomoc potřebným se zaměřením na stárnoucí společnost a pomoc při prevenci a léčbě drogově závislých a udržitelný rozvoj, péče o prostředí, ve kterém žijeme.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).