Hlavní navigace

Zaleťte se podívat s easyJetem na mistrovství světa ve fotbale

Ruka nejslavnějšího fotbalisty světa Pelého rozhodla o tom, že družstvo České republiky se na fotbalovém mistrovství světa 2006 utká s Itálií, Ghanou a Spojenými státy americkými.

Sdílet

Společnost easyJet zvýšila na léto 2006 kapacitu svých linek do Německa, takže i český fanoušek může podpořit náš tým při rozhodujících zápasech a na vybrané utkání si zaletět. Na stránkách www.easyjet.com je již v této době možné zarezervovat si letenky do Dortmundu a jelikož kapacita je i přes své navýšení omezená, doporučujeme neotálet – mistrovství se blíží každým dnem!

A jak se návštěvníci z letiště v Dortmundu dostanou na jednotlivé stadiony?

Dortmunder Westfalenstadion (kapacita 69 000 osob)

Westfalenstadion leží jen 14 km od dortmundského letiště, takže taxíkem cesta trvá přibližně 20 minut. Z letiště jezdí do centra města i autobusy.

Arena Auf Schalke – Gelsenkirchen (kapacita 58,000)

Stadion Gelsenkirchen se nachází 53 km od Dortmundu. Z letiště je nejlepší jet autobusem na dortmundské hlavní nádraží, odkud pak jezdí do Gelsenkirchenu pětkrát za hodinu vlak. Cesta vlakem trvá asi 40 minut (resp. 20 minut vysokorychlostním ICE).

Stadion Hannover (kapacita 45,000)

Na stadion Hannover se z dormundského letiště návštěvníci dostanou buď po dálnici A2 autem nebo opět autobusem na dortmundské hlavní nádraží a odsud vysokorychlostním vlakem ICE nebo IC na nádraží v Hannoveru. Cesta trvá hodinu a tři čtvrtě.

Stadion Kolín (kapacita 45,000)

Dortmundské letiště je od stadionu v Kolíně vzdáleno 106 km. Je možné cestovat vozem po dálnici A1 nebo opět z dortmundského hlavního nádraží vlakem IC nebo ICE. Cesta bude trvat hodinu a 25 minut.

Waldstadion Frankfurt (kapacita 48,000)

233 km dlouhou trasu mohou návštěvníci z Dortmundu absolvovat buď vozem po dálnici A45 nebo vlakem ICE z hlavního nádraží. Cesta trvá přibližně 2 hodiny a 35 minut.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).