Hlavní navigace

Zákaznická karta ČD s aplikací In-gold je nově o 2 000 levnější

Celoroční neomezené cestování vlaky Českých drah v 1. i ve 2. vozové třídě je letos o 2 000 korun levnější než loni. Roční síťová jízdenka pro celou republiku, aplikace In-gold na In-kartě/Rail plus, se vyplatí při pravidelném dojíždění do práce i nepravidelných cestách na delší vzdálenost.

Sdílet

„Řada lidí z Moravy například v pondělí odjede za prací do Prahy a vrací se až v pátek. Právě jim se aplikace In-gold vyplatí. Kdyby ji využívali jen pro takovéto dojíždění, vyšla by je každá jízda na asi 200 korun,“ vysvětluje Luďka Hnulíková, ředitelka Odboru osobní dopravy a přepravy ČD. „Držitelé In-karty s touto aplikací přitom mohou volně jezdit kamkoliv a kdykoliv v celé síti ČD, a to i první třídou.“

V základní verzi letos zaplatí zákazník za aplikaci In-gold 20 000 Kč na rok. Pravidelné každodenní dojíždění do práce tak vyjde na 5 000 korun za čtvrt roku, což už se vyplatí lidem, kteří používají čtvrtletní traťové jízdenky na 69 kilometrů (a více) do druhé vozové třídy. I se slevou 25%, na kterou mají nárok díky In-kartě/Rail plus, je totiž čtvrtletní dojíždění s traťovou jízdenkou vyjde na 5 051 korun. Pokud si ale cestující kupuje traťové jízdenky do první třídy, je pro něj aplikace In-gold výhodná už od 57 kilometrů.

„Samozřejmě záleží na tom, jaké jízdní doklady naši zákazníci používají a jak často vlakem cestují. Spočítat si, kdy se aplikace In-gold vyplatí, snadno zvládne každý sám. V zásadě se dá ale říct, že pokud vás vyjde cestování vlakem na víc jak 5 000 korun za čtvrt roku, je čas nad touto nabídkou uvažovat,“ dodává Luďka Hnulíková.

Výhody In-karty/Rail plus s aplikací In-gold ve vnitrostátní přepravě

  • k používání všech vlaků ČD v 1. a 2. vozové třídě
  • k používání lanové dráhy ČD Liberec-Horní Hanychov – Ještěd
  • k bezplatné přepravě jednoho spoluzavazadla a jednoho psa

Výhody In-karty/Rail plus s aplikací In-gold v mezinárodní přepravě

  • slevu 25 % z mezinárodních jízdenek do 25 zemí Evropy s využitím slevy Rail plus
  • slevu 20 % ze základního jízdného ve vlacích na Slovensku (při odbavení z České republiky ze státní hranice do cílové stanice na Slovensku nebo při odbavení pokladnou na Slovensku na státní hranici s Českou republikou)
  • slevu na jízdenku EURegio a City Star ÖBB po Rakousku
  • slevu na prázdninovou síťovou jízdenku po Rakousku Jugend serien netzkarte při zakoupení ve výdejnách jízdenek ČD (nelze uplatnit v Rakousku)
  • slevu na jízdenku City Star SBB/CFF po Švýcarsku
  • slevu na jízdenky City Star HŽ po Chorvatsku (přes Slovensko a Maďarsko)
  • podání žádosti o In-kartu s aplikací In-gold
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).