Hlavní navigace

Zákazníci GE Capital Multiservis oceňují výhodné podmínky a množství partnerů

Sdílet

Praha
22. února 2002

Společnost GE Capital Multiservis si nechala na konci roku 2001 vypracovat společností SC & C analýzu trhu splátkového prodeje. Z tohoto materiálu vyplývá, že zákazníci společnosti GE Capital Multiservis mají s nabízenými službami velmi dobré zkušenosti a oceňují především výhodné platební a cenové podmínky.

Podle analýzy GE Capital Multiservis lidé kupují na splátky především bílou (např. ledničky, pračky) a hnědou techniku (videorekordéry, hi-fi věže, televizory), za nimi následuje nábytek, výpočetní technika, telefony, faxy a kopírky. Nejméně nakupovanou komoditou prostřednictvím splátkového prodeje je zahradní technika, což je ovlivněno především ročním obdobím. Zástupci GE Capital Multiservis se domnívají, že i o tuto komoditu bude s příchodem jara velký zájem. „Zájem o uvedené komodity je dán především širokou nabídkou kvalitních produktů v oblasti domácích spotřebičů a elektroniky a výhodnými podmínkami při nákupu na splátky. Splátkový prodej dnes lidem umožňuje vyměnit jejich staré spotřebiče za nové a kvalitnější,“ sdělil Pathy.

Údaje za 3. čtvrtletí 2001:
Komodita – Podíl
Bílá technika – 32 %
Hnědá technika – 28 %
Nábytek – 13 %
Výpočetní technika – 6 %
Telefony, faxy, kopírky – 4 %
Zahradní technika – 1 %
Ostatní – 16 %

Z provedeného průzkumu vyplývá, že zhruba 58 % zákazníků společnosti GE Capital Multiservis oceňuje především dobré osobní zkušenosti s nabízenými službami a také velmi výhodné platební i cenové podmínky. „Výsledky analýzy nás nesmírně těší a potvrzují, že se nám daří úspěšně naplňovat jeden z našich nejdůležitějších obchodních cílů, kterým je spokojenost našich zákazníků,“ komentoval analýzu Jiří Pathy, předseda představenstva a ředitel GE Capital Multiservis. „Díky dobrému vnímání jejich potřeb a přání jsme schopni nabízet takové služby, které vyhovují nejširšímu spektru spotřebitelů,“ dodal Jiří Pathy.

Dalšími důvody, kvůli nimž patří společnost GE Capital Multiservis k nejúspěšnějším společnostem v oblasti splátkového prodeje, jsou výhodné cenové podmínky, nulové navýšení a nízké úroky. „Zákazníci rovněž oceňují velké množství smluvních partnerů a dostupnost našich produktů,“ dodal Jiří Pathy.

V současné době tvoří čtyři největší společnosti v oblasti splátkového prodeje zhruba 70 % trhu nákupu na splátky. Nejznámějším produktem je O.K. karta společnosti GE Capital Multiservis.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).