Hlavní navigace

Zákazníci GE Capital Multiservis oceňují rychlost a jednoduchost

Sdílet

Praha
24. března 2003

Splátkový prodej získává mezi českými zájemci o úvěrové produkty stále více zájemců. Výzkum uskutečněný společností AISA pro GE Capital Multiservis se zaměřil na požadavky a spokojenost zákazníků – ukázalo se, že zákazníci mají o splátkový prodej zájem tehdy, pokud je vyřízení úvěru nestojí příliš mnoho času a starostí a pokud mají dostatek potřebných informací.

Zákazníkům podle jejich sdělení nejvíce záleželo na rychlosti a jednoduchosti vyřízení úvěru (86 %), procentu navýšení ceny (84 %), výši splátek (82 %), výběru doby splácení (80 %) a na výběru akontace (79 %). Respondenti uvedli, že důležitou roli hraje i to, zda od prodavačů získají veškeré potřebné informace.

„Na základě výzkumů, které pravidelně probíhají, se snažíme upravit naše produkty tak, aby co nejvíc odpovídaly potřebám zákazníků,“ uvedl Jiří Pathy, ředitel a předseda představenstva společnosti GE Capital Multiservis. „To, že tuto snahu zákazníci oceňují, se projevuje i v postavení společnosti GE Capital na českém trhu splátkového prodeje a zájmu o produkty této společnosti,“ dodal.

Společnost GE Capital Multiservis má na trhu společností nabízejících splátkový prodej stále největší podíl, který se ke třetímu čtvrtletí 2002 navíc meziročně zvýšil o 2 %. Co se týče úvěrových karet, výzkum provedený společností AISA ukázal, že O.K. karta patřila ve třetím čtvrtletí 2002 mezi úvěrovými kartami k nejznámějším – mezi dotazovanými ji uvedlo 67 % respondentů (podporovaná znalost úvěrových karet).

Mezi zboží nejčastěji financované prostřednictvím úvěrových produktů GE Capital Multiservis patřila v prvních třech čtvrtletích roku 2002 bílá a hnědá technika. Dále to byl nábytek, výpočetní technika, telefony, faxy a kopírky, zahradnické potřeby a další zboží. Ukázalo se, že mezi držiteli O.K. karty navíc výrazně stouply i výběry prostřednictvím této karty z bankomatů.

Nákupní úvěrová O.K. karta je založena na principu revolvingového (automaticky se obnovujícího) úvěru. Zákazník pouze jedinkrát uzavře smlouvu a při každém dalším nákupu se již prokazuje pouze O.K. kartou a občanským průkazem. Životnost této úvěrové karty je prakticky neomezena. Úvěrový rámec je u O.K. karty 20 násobkem zvolené měsíční platby a pohybuje se v rozmezí 10 000 – 75 000 Kč.

Spotřebitelský úvěr Multiservis umožňuje nakoupit zboží bez potřebné hotovosti. Na rozdíl od leasingu se ihned po nákupu na úvěr stává zákazník vlastníkem zakoupeného zboží. Multiservis úvěr může zákazník využít až do částky 75 000 Kč. U úvěru do 18 000 Kč není potřeba potvrzení o zákazníkově příjmu. Multiservis úvěr je možné kdykoliv předčasně splatit.

Při žádosti o produkty GE Capital Multiservis (Multiservis úvěr a O.K. kartu) není třeba ručitele. Zákazník tak nemusí žádat nikoho ze svých blízkých o jištění úvěru. Nákup zboží na splátky je velmi rychlý, pohodlný a jednoduchý. Více informací o službách společnosti GE Capital Multiservis zákazník nalezne na bezplatné telefonní lince 800 13 11 11 nebo na internetové adrese: www.gecapital.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).