Hlavní navigace

Zajištěné fondy ČSOB umožňují získat více než 11 % ročně

Nad očekávání příznivý vývoj na finančních trzích přinesl investorům do zajištěných fondů nové možnosti jak pracovat se svými investovanými úsporami. Proti původním předpokladům tak mohou nyní navíc při vhodné kombinaci zakliknout vyšší garanci výnosu, než tomu bylo na začátku jejich investice.

Sdílet

Pokud nyní investoři, kteří investovali v minulém roce například do zajištěného fondu ČSOB Reverzní Click 1, přestoupí do některého z nově upisovaných fondů, mohou si tak zajistit minimální zhodnocení vložených prostředků až 22,50%. Zároveň se jim však uchová příležitost těžit z možného budoucího pozitivního vývoje na finančních trzích, řekl Jan BartaČSOB Asset Managementu. Od klientů, kterým jsme tuto možnost vysvětlili máme velmi pozitivní reakce. Vysoce oceňují naše poradenství a možnost zvýšit své výnosy přestupem mezi jednotlivými fondy, dodal Barta.

V této souvislosti je pro klienty velice výhodná konstrukce zajištěných fondů ČSOB, která umožňuje jejich zpětný odkup bez výrazných nákladů. Na rozdíl od některých konkurenčních zajištěných fondů prodávaných v ČR tak u nich lze jednoduše provádět změny v investičním portfoliu kdykoli během investiční doby fondů. Díky tomu mohou investoři využít příležitostí, které se ve vývoji na finančním trhu objeví. Současné výnosy zajištěných fondů jsou opravdu velmi zajímavé – například ČSOB Světové akcie 5 nyní v červenci „zakliknul“ průběžný výnos ve výši maximálních 9,25 %, který bude po sečtení všech výnosů z minulých let vyplacen investorům při splatnosti fondu, celkové zhodnocení fondu však již dnes představuje pro jeho vlastníky téměř 27 %, tedy přes 7,6 % ročně. Zajištěný fond ČSOB Světový Click+ 11 má za sebou sice teprve rok a v srpnu kliknul poprvé, ale jeho zhodnocení činí dokonce 12,37%.

Fondy spravované finanční skupinou ČSOB/KBC byly založeny v Lucembursku a podléhají dozoru lucemburské Komise pro dozor nad finančním trhem. Činnost na území ČR se provádí na základě tzv. evropského pasu. V současné době ČSOB nabízí na všech svých pobočkách 150 různých fondů spravovaných v rámci skupiny KBC, která patří mezi největší evropské správce investičních fondů. Obhospodařuje majetek v celkové výši 1630 miliard CZK

Pavel Hejzlar
Externí komunikace ČSOB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).