Hlavní navigace

Zájem podnikatelů o služby ČSOB významně roste

O rovnou třetinu vzrostl v meziročním srovnání koncem listopadu objem čerpaných úvěrů, které ČSOB poskytuje malým a středním podnikům (MSP). Podnikatelé si od banky půjčili k 30. listopadu celkem 21,2 miliard korun, přičemž minulý rok za stejné období banka poskytla podnikatelské úvěry v objemu 15,8 mld. Kč. U ČSOB v aktuálním roce také úspěšně žádalo o úvěr o 14 % více subjektů z oblasti MSP než v minulém roce, tedy více než osm tisíc. Průměrná výše poskytnutého úvěru se snížila z loňských 2,65 milionu na současných 2,36 milionu korun.

Sdílet

Výsledek svědčí o vzrůstající vzájemné důvěře ČSOB a menších podnikatelů. Chápeme ho také jako úspěch aktivní spolupráce s našimi klienty a s malými podniky v ČR vůbec. Spolupráce se opírá například o projekt Ratingu MSP organizovaného spolu s Hospodářskou komorou nebo cyklu seminářů o financování podniků v rámci EU, říká Aleš Pospíšil, ředitel bankovnictví pro malé a střední podniky. ČSOB do kategorie malých a středních podniků zahrnuje firmy s ročním obratem do 300 milionu korun.

ČSOB v rámci svého konceptu „Banka pro bohatší život“ přistupuje i k podnikatelské obci spíše jako partner a rádce, než čistě jako poskytovatel bankovních služeb. Odezva na změnu přístupu je velice pozitivní, podnikatelé se s námi chodí radit a oceňují, že jsme vždy připraveni s nimi diskutovat, konstatoval Aleš Pospíšil. Podle něj je k efektivní spolupráci potřeba aktivita na obou stranách – klient by měl prokázat invenci a kvalitní manažerské schopnosti, banka pak odborné poradenství i rychlé a profesionální bankovní služby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).