Hlavní navigace

Zájem o Profi úvěr je proti loňsku trojnásobný

V Praze 6. září 2004 - Již přes 7 000 podnikatelů, malých a středních podniků využilo od března 2003 možnosti financovat své potřeby Profi úvěrem, což představuje celkový objem financování 3,3 miliardy korun. Během druhého čtvrtletí letošního roku Komerční banka poskytla téměř trojnásobný počet Profi úvěrů ve srovnání se stejným obdobím roku 2003.

Sdílet

Za největší výhodu považují klienti KB především zkrácenou dobu schvalovacího procesu, a to maximálně tři dny v případě úvěru do jednoho milionu korun a pět dnů pro úvěry do čtyř milionů. K oblíbenosti Profi úvěru také přispívá fakt, že k podání žádosti stačí pouze dva dokumenty – dokument opravňující k podnikání a účetní výkazy včetně daňového přiznání.

Náš cíl nabídnout klientům snadno dostupný a administrativně nenáročný produkt se nám, podle vývoje zájmu o Profi úvěr, daří plnit. Největší zájem je o půjčky do 1 miliónu korun a v současné době je schvalováno více něž 80 procent všech žádostí o Profi úvěr, říká Antonín Kopřiva, ředitel divize podnikatelé.

Úvěr lze čerpat na financování oběžných prostředků a investic, a to jak jednorázově, tak opakovaně. Revolvingovou formu splácení, kterou jsme u Profi úvěru našim klientům umožnili před rokem, využívá již třetina klientů, dodává Antonín Kopřiva.

Úroková sazba se v současné době pohybuje mezi 6,9 – 9,8 procenty p.a. se splatností do jednoho roku nebo pěti let. Výši a rozložení splátek v čase si může klient nastavit podle svých možností a potřeb. K zajištění Profi úvěru do 1 miliónu korun stačí avalovaná krycí blankosměnka. Výše poplatků za vyhodnocení žádosti o úvěr a realizaci úvěru je proti jiným úvěrům výrazně snížena.

Profi úvěr je produkt určený podnikatelům, malým a středním podnikům s ročním obratem do 25 miliónů korun, a to i novým klientům KB. Mezi úvěry poskytovanými podnikatelům a malým podnikům představuje Profi úvěr více než 80procentní podíl.

Marie Petrovová
Tisková mluvčí KB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).