Hlavní navigace

Zájem o pojištění při hospitalizaci nabízené k Citibank kreditním kartám významně roste.

Od května letošního roku, kdy byl produkt uveden na trh, zaznamenala Citibank a.s. výrazný nárůst klientů, kteří k řadě jiných služeb Citibank kreditních karet, začali využívat i pojištění při pobytu v nemocnici. „Pojištění lze sjednat pro všechny Citibank kreditní karty včetně společných (tzv. co-brandovaných). Nabízíme ho telefonicky a každý měsíc si je aktivuje více než 1000 držitelů našich kreditních karet. Využívají jej i celé rodiny. Důvodem tak velkého zájmu jsou podle našeho názoru především výhodný poměr mezi výší poplatků za pojištění a případným pojistným krytím. Dále pak jednoduchost jeho sjednání. Pojistné plnění je oproti jiným nadprůměrné,“ uvedla manažerka produktu Pavlína Veselá ze Citibank.

Sdílet

„Stále rostoucí počet klientů s tímto pojištěním potvrdil, že jsme přišli s výjimečnou nabídkou v oblasti pojištění. Mimo finanční stability za velmi výhodných podmínek přinášíme vlastně ve chvíli pobytu v nemocnici větší klid a menší stres. V době, kdy kvůli hospitalizaci přicházíme o část nebo dokonce o celý svůj příjem, je i toto vědomí cennou devizou nejen pro bezproblémové zajištění rodinných financí, ale možná i pro rychlejší uzdravení“, sdělil ředitel Prodeje a distribuce Citibank, Jiří Báča.

Pojištění Citibank nabízí ve spolupráci s pojišťovnou AIG CZECH REPUBLIC, která je zároveň poskytovatelem pojištění. Pojištěni je volitelné a jeho cena se pohybuje v závislosti na výši pojistného plnění. Pokud zájemce platí minimální výši pojistného, tj. 6,65 Kč denně (celkem pouze 199 Kč měsíčně), obdrží v případě hospitalizace 500 Kč denně, při pobytu na jednotce intenzivní péče potom 1000 Kč denně. Při pojistném ve výši 399 Kč měsíčně jsou pojistná plnění dvojnásobná, tedy 1000 a 2000 Kč.

Rodinné pojištění se kromě držitele karty vztahuje i na jeho rodinné příslušníky. V tomto případě činí nejnižší pojistné 399 Kč měsíčně s plněním ve výši 500 a 1000 Kč denně na každého člena rodiny. Vyšší varianta rodinného pojistného, která nabízí denní plnění až ve výši 2000 Kč na každého člena rodiny, činí 799 Kč měsíčně. Pojistné plnění u dětí se snižuje na polovinu. Pojistné se hradí měsíčně prostřednictvím Citibank kreditní karty.

„Velkou výhodu pojištění je i jednoduchost jeho získání. Není potřeba vyplňovat lékařský dotazník. Pojistné podmínky jsou stručné, ale jasně formulované. Také výluky z pojištění jsou minimální, týkají se pouze několika výjimek. Pojistit se mohou např. i vyznavači rizikových sportů,“ říká Pavlína Veselá.

Kromě nabízeného pojištění patří mezi největší výhody Citibank kreditních karet především vysoká bezpečnost, nejdelší bezúročného období na českém trhu v délce 55 dní. Dále originální doplňkové programy „Nákup na splátky“ a „Hotovost na zavolanou“. Jejich prostřednictvím si lze půjčit peníze i za úrokovou sazbu nižší než 10 procent. Výhodné je také pojištění proti neschopnosti splácet zůstatek na kreditní kartě, a to až do výše dvou miliónů korun nebo pojištění proti zneužití kreditní karty.

Citibank se v oblasti kreditních karet drží současného světového trendu. Kromě dnes již standardních služeb jako je např. okamžitá peněžní půjčka, pojištění či bezpečnost, nabízí prostřednictvím kreditních karet vydaných s partnery další výhody, například slevy při nákupech či jiné bonusy. Nedávno uvedla na trh 2 nové co-brandované kreditní karty. S ČSA a společností Shell, kde nabízí výrazné slevy na benzín (až 6 %).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).