Hlavní navigace

Zájem o export s HSBC se zvyšuje

Česká pobočka HSBC Bank plc dosáhla ve 2. pololetí roku 2008 vyššího tržního podílu v exportních službách. Banka si upevnila postavení mezi svými konkurenty na českém trhu.

Sdílet

Česká pobočka HSBC Bank plc zaznamenala za druhé pololetí loňského roku 8%-ní tržní podíl v exportních a importních dokumentárních akreditivech. Výsledky jsou zpracovány Českou bankovní asociací na základě dat poskytovaných jednotlivými bankovními institucemi. HSBC Bank se tak zařadila mezi přední poskytovatele exportních finančních služeb.

Naší strategií je podporovat společnosti, které se zabývají mezinárodním obchodem a jsou aktivními exportéry a importéry. Chceme nadále zvyšovat tržní podíl a stát se významným hráčem v tomto segmentu, uvedl Andrew Blach, ředitel firemního bankovnictví HSBC Bank plc – pobočka Praha.

Současným trendem v oblasti exportu je návrat k tradičním bankovním zajišťovacím instrumentům, mezi něž například patří dokumentární akreditiv nebo inkaso.

Mezinárodní finanční skupina HSBC je zastoupena v 86 zemích a teritoriích světa a poskytuje svým klientům silné finanční zázemí pro realizaci exportních a importních služeb. Globální přítomnost na obou stranách transakce přináší výhody v podobě výborné znalosti lokálního trhu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).