Hlavní navigace

Zájem o cestovní pojištění Kolumbus roste

V posledních dnech sjednáváno přes internet až 60 smluv denně. Pojišťovna České spořitelny dosáhla u cestovního pojištění za první pololetí tohoto roku celkového předepsaného pojistného ve výši 44,6 mil. Kč, což představuje 32% nárůst oproti stejnému období v loňském roce. Stejný procentní nárůst se týkal taktéž počtu nově sjednaných smluv, kterých bylo k 30.6. více jak 21 tisíc. Celkem vzrostlo neživotní pojištění meziročně o 20 %.

Sdílet

Výrazný nárůst zaznamenala Pojišťovna ČS v prodeji cestovního pojištění přes internet. „On-line způsob uzavření cestovního pojištění nabízíme klientům od července loňského roku. Celkem bylo takto uzavřeno pojištění v objemu více než 667 tisíc Kč. V posledních dnech je přes internet sjednáváno až 60 smluv denně. Předností tohoto distribučního kanálu je kromě flexibility a komfortu také poskytovaná 20% sleva “, říká Oldřich Konvalina, ředitel úseku neživotního pojištění Pojišťovny České spořitelny, a. s.

Na internetových stránkách www.pojistovnacs.cz si lze v současnosti sjednat zdravotní a úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti za škody a zavazadla. V blízké době se připravuje spuštění on-line verze sjednání připojištění rizikových sportů a pojištění storna zájezdu.

„Právě o tyto produkty je vzhledem k současnému životními stylu nebývalý zájem. Takto si lze připojistit sporty jako jsou rafting, sjíždění divokých řek, parasailing, závěsné létání, seskok padákem, letu na rogalu, letecké sporty, horolezectví, vysokohorská turistika, speleologie, akrobacie, skoky na lyžích, sportovní potápění, bojové sporty, skatebording, jízda na koni, motorové sporty všech druhů, včetně všech soutěží a závodů v těchto sportech“, dodává Oldřich Konvalina.

Bilaterální dohody s vybranými zeměmi (Chorvatsko, Rakousko, Slovensko, Německo, Rusko, Jugoslávie) se doposud žádným způsobem na snížení zájmu klientů o cestovní pojištění neprojevily. Nezahrnují totiž náklady spojené s převozem a repatriací. Proto v případě, že by nastala pojistná událost by byly klientovi uhrazeny pouze náklady, které by byly vynaloženy na stejný úkon v ČR. Navíc je nutné se při vstupu do dané země přihlásit u zdravotní pojišťovny, což je finančně a časově náročné.

Samozřejmostí cestovního pojištění jsou kvalitní asistenční služby. Pojišťovna ČS poskytuje tyto služby prostřednictvím smluvního partnera, společnosti CORIS, a to 24 hodin denně s komunikací v českém jazyce.

Pojišťovna České spořitelny, a. s.

Pojišťovna České spořitelny, a.s. je čtvrtým největším pojišťovacím ústavem v České republice s tržním podílem 6,33 %. Za loňský rok dosáhla společnost čistého zisku ve výši 177,5 mil. Kč na jehož tvorbě se významně podílelo předepsané pojistné ve výši 6,28 mld. Kč.

Akcionáři společnosti Pojišťovna Česká spořitelna, a.s. jsou Česká spořitelna, a.s. (55,2 %) a Sparkassen Versicherung AG (44,8 %). Pojišťovna ČS je zakládajícím členem České asociace pojišťoven a České kanceláře pojistitelů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).