Hlavní navigace

Zahájení výstavby největšího bytového projektu v České republice po roce 1989

Na začátku června zahájila společnost CENTRAL GROUP výstavbu největšího bytového projektu po roce 1989. Lokalita se nachází v Praze 10 a má název Nové Zahradní Město. Celkem zde do roku 2007 vznikne více než 1200 nových zděných bytů ve velmi moderních bytových domech. Nyní je v prodeji 1. etapa 528 bytů, která bude dokončena v prosinci příštího roku. V roce 2006 bude hotová 2. etapa a v roce 2007 bude dokončený celý projekt. Symbolický základní kámen stavby poklepali na tiskové konferenci ve středu 2. června generální ředitel společnosti CENTRAL GROUP Dušan Kunovský a starosta městské části Praha 10 Milan Richter.

Sdílet

Zájem o byty v této lokalitě je mimořádný. Ještě než jsme kopli do země je více než třetina bytů prodána, říká šéf CENTRAL GROUP Dušan Kunovský. Není divu, vždyť Nové Zahradní Město vzniká na velmi atraktivním místě přímo vedle nákupního a zábavního centra Park Hostivař. Výborná je dopravní dostupnost do centra Prahy. Navíc, v bezprostřední blízkosti lokality je plánovaná stanice metra.

Velmi zajímavé jsou i ceny bytů. Ty se pohybují od 27.900 Kč/m2. Nejlevnější byt stojí v Nové Zahradním Městě necelých 872 tisíc korun. Jedná se o byt 1+kk o velikosti 27 m2. Naopak nejdražším je byt za 5.213.000 Kč. Ten má dispozici 4+kk a je velký 136 m2. Součástí bytu je navíc terasa a střešní zahrada o velikosti 44 m2.

Stavebním firmám dnes již nestačí jen nabídnout nové byty. Lidem je potřeba pomoci i při zajištění financování. Proto CENTRAL GROUP nyní nabízí 16 způsobů financování bytů a poskytuje vyřízení hypotéčního úvěru zdarma. Novinkou od června je nový program financování bytů, který je určený zejména pro mladé. V rámci programu 100.000 + SPLÁTKY zaplatíte za nový byt v Praze jen 100 tisíc korun. Následně pak hradíte měsíční hypotéční splátky od necelých 6.000 korun měsíčně, dodává generální ředitel CENTRAL GROUP Dušan Kunovský. Zvýhodněné hypotéky se splácením na 20 let jsou již předem dojednány u České spořitelny. Pevná roční úroková sazba činí 4,49% pro všechny klienty s fixací na tři roky. Program 100.000 + SPLÁTKY se týká všech bytů ve všech lokalitách v nabídce CENTRAL GROUP. Smlouvu na vybraný byt je možné uzavřít ihned a schválení hypotéky je velmi rychlé a jednoduché.

Společnost CENTRAL GROUP je již několik let jedničkou na trhu rodinných domů a parcel. V současnosti se rozsahem své nové nabídky bytů stala jedničkou i na bytovém trhu. V Praze nyní společnost nabízí více než 2000 zděných bytů v několika lokalitách. Zastoupeny jsou jak levnější byty pro mladé, tak i vysoce luxusní mezonetové byty se střešními zahradami pro ty nejnáročnější. V současné době firma nabízí zděné byty v šesti lokalitách v Praze, a to v Zahradním Městě, v Suchdole, na Proseku, v Horních Měcholupech a ve Vršovicích. Novinkou od června 2004 je nabídka 65 zděných bytů v Praze 5 – Stodůlkách v lokalitě Nad Dalejským údolím. V minulém roce přesáhly prodeje společnosti CENTRAL GROUP hranici 2,5 miliardy korun a firma vykázala zisk přes 230 milionů korun.

CENTRAL GROUP a.s., 2. 6. 2004

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).